Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
Ekim 2010 Tarihli Girişim Haberleri
Dünyanın En Eğlenceli 8 İş Fikri Seçildi
World of Mysteries isimli bir blog adresinde dünyanın en eğlenceli 10 işi belirlendi. Bu işler arasında ada bakıcılığı, lüks yatak test ediciliği, su kaydırağı müfettişliği, şarap tadıcılığı, şeker tadıcılığı, oyun testciliği gibi fikirler bulunuyor.  Haberi Okuyun »
Kadın Girişimci Tunceli Dağlarında Organik Bal Üretti
TUNCELİ Girişimci İş Kadınları Derneği (TUNGİKAD) Başkanı 53 yaşındaki Fidan Aydın, sık sık çatışmaların yaşandığı 2 bin 500 rakımlı Tunceli dağlarında arıcılık yapıyor. Aydın, amacının Pülümür balını markalaştırmak olduğunu söyledi. Bir süre önce TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner'in Tunceli'ye gelmesinde ...  Haberi Okuyun »
27 Kasım Etohum Kampı
27 Kasım Cumartesi günü Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirilecek toplantıda Etohum başvuruları, Etohum fonu ve Nokia – Etohum destekleri konusunda gelişmeleri Burak Büyükdemir ve Selim Aytuna paylaşacak.  Haberi Okuyun »
Koç, Tofaş ve Vestel, Ar-Ge Devleri Arasına Girdi
Dünyada en çok Ar-Ge harcaması yapan şirketler arasına Türkler de girdi. AB Komisyonu'nun raporu dünya devlerinin 2009'da Ar-Ge yatırımlarına harcadıkları paraları ortaya koydu. Listeye üç Türk şirketi de girdi. Koç Holding 505'inci, Tofaş 529'uncu ve Vestel 1096'ncı sırayı aldı.  Haberi Okuyun »
Ağacın Hasadını 15 Saniyede Toplayan Makine Geliştirdiler
Denizli’de bir emekli cerrahi uzmanı ile makina mühendisi ‘Ağaç Sallama Makinesi’ geliştirdi. Türkiye’de devletin de desteği ile son yıllarda binlerce dönümlük araziye ceviz ve badem ağacı dikildi. Ancak bunların hasadını yapmak kolay değil. Ceviz ağacının uzun boyuna birçok sırık yetişmediği içi ...  Haberi Okuyun »
İGİAD Girişimcilik Ödülü Saruhan Grubu’nun Oldu
İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği’nin (İGİAD) Girişimcilik Ödülü’ne Saruhan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu...  Haberi Okuyun »
Turkcell TeknoFikir'leri Bekliyor
Turkcell’den yapılan açıklamada, Turkcell ile etkin girişimcileri desteklemek amacıyla kurulmuş uluslararası sivil toplum kuruluşu Endeavor Türkiye tarafından, Türkiye’de geliştirilen mobil iş fikirlerinin sayısını artırmak, gençlerin fikirlerini başarılı iş modellerine dönüştürmek ve ekosisteme yen ...  Haberi Okuyun »
Gayrimenkul Ödülleri'ne AUTOPIA Damgası
24 Eylül Cuma günü İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri yarışmasında hem Türkiye’nin 2010 yılındaki Mimari Projesi hem de Avrupa’nın 2010 yılındaki Mimari Projesi kategorilerinde birincilik ödüllerini kazanan Autopia bu sene düzenlenen ödül törenine adeta dam ...  Haberi Okuyun »
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi
İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (İSTESOB), hayata geçirdiği eğitim programı ile 250 kursiyere hem patronluk öğretti hem de para kazandırdı. Eğitimin ardından kendi iş yerlerini açacak kursiyerler, 27 bin lira hibe para ve 70bin TL'ye kadar sıfır faizli kredi kullanmaya hak kazanacak.  Haberi Okuyun »
Ar-Ge’ye En Fazla Önem Veren Sektör Savunma Sanayi
TOBB Türkiye Savunma Sanayi Meclisi toplantısına katılan Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar, savunma sanayini, Ar-Ge ve teknolojik gelişime en çok önem veren sektör olarak nitelendirdi. Bayar, güçlü savunma sanayinin, güçlü yan sanayi ile mümkün olduğuna dikkat çekerken, sektörün 2011 yılında, 1 m ...  Haberi Okuyun »
Mucit KOBİ'ler Buluş Hızında Çin'e Yetişti
2005'te başlayan Ar-Ge teşvikleri Türk sanayisine devrim yaptırdı. Özellikle KOBİ'ler cumhuriyet tarihinde ilk kez patent artış hızında Ülkeler Artış oranı (%) dünya ikincisi oldu. Markalaşmada ise 85 bin tescil ile Avrupa lideriyiz. Türkiye son beş yıldır patent ve buluş alanında adeta sessiz bir d ...  Haberi Okuyun »
Bataklığı Bahçe Yaptı, Yılda 60 Ton Kivi Üretiyor
Bartın'da 2002 yılından beri tekstil üretimi gerçekleştiren Yonca-Tim Tekstil Tarım Şirketi meyve üretiminde de adından söz ettirmeye başladı. Otlak ve balçık araziyi büyük bir özveri ve çalışma ile tarıma açıp modern şartlarda kivi üretimi yapmaya başlayan firma yılda 60 ton kivi üretmeyi başardı. ...  Haberi Okuyun »
İTÜ Binlerce Proje Geliştirdi Kasasına 225 Milyon TL Girdi
Üniversite ile sanayi işbirliğini uygulayan İTÜ, bünyesindeki ARI Teknokent’te Türkiye’nin ilk helikopterinden nano teknolojiye kadar binlerce proje üretti. Kasasına 225 milyon TL girdi. En prestijli üniversite sıralama sistemi olan “QSTimes Higher Education” ın verilerine göre dünyada 129′uncu olan ...  Haberi Okuyun »
Girişimcilere 450 Milyon Lira Hibe Edilecek
Türkiye'de 2005 yılında işsizliğe panzehir olarak yapılandırılmaya başlanan ve ilk örnekleri İzmir ile Adana’da kurulan Bölgesel Kalkınma Ajansları’nın sayısı 26’yı buldu. Amaçları finansman sıkıntısı çeken yaratıcı ve üretici KOBİ’leri desteklemek olan ajansların destekleme ve hibe bütçeleri de top ...  Haberi Okuyun »
Türkiye'nin En Başarılı 10 Genci Açıklandı !
Junior Chamber International tarafından düzenlenen TOYP'10 (Ten Outstanding Young Persons) "Türkiye'nin 10 Başarılı Genci" ödül töreni Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleştirildi ve Türkiye'nin en başarılı 10 genci açıklandı.  Haberi Okuyun »
birFİKRİNmiVAR? Girişimcilik Serüveni 2010/ 11
2007’den beri düzenlenen ve bu süreçte 162 farklı üniversiteden 5.000'in üzerinde başvuru alarak kıran kırana bir mücadeleye ev sahipliği yapan ve her sene birinci gelen girişimcisinin hayalini gerçekleştirip ona şirket kurarak büyük ses getiren girişimcilik yarışmamız bu sene daha güçlü ortaklar ve ...  Haberi Okuyun »
O2O Ticarette Trilyon Dolarlık Fırsat
Groupon’u aslında çok kısa bir zamanda bu kadar büyüyebilen bir şirket yapan, indirimli ürünlerin site üzerinden belirli bir miktarda satıldıktan sonra alıcılara gönderilmesi değil. Aslında Groupon’u bu kadar büyüten ürün satışı da değil.  Haberi Okuyun »
Genç Girişimciler TOBB'da Meclis Kuruyor!
TOBB Ankara Genç Girişimciler Kurulu, Başkentte genç girişimcilerin temsil edileceği bir meclisin kuruluşu için çalışmalara başladı. Ankara Ticaret Odası'ndan (ATO) yapılan yazılı açıklamaya göre, Teknogirişim İşletmeleri ve Araştırma Geliştirme Derneği'nin (TARGET) 1. Olağan Genel Kurulu 15 Ekim'de ...  Haberi Okuyun »
Musluk Suyunu İçirmek İçin 1,5 Milyon Liralık Yatırım Yaptı
Doğadaki kaynak suyu oluşumunu taklit ederek ürettiği Tordes markalı su mineralleştirme cihazlarıyla piyasaya giren Zet Group 1,5 milyon TL yatırımla Türkiye’de üretime başladı. Şirket, sisteminin, musluk suyunun demleyip, içime hazır hale getirdiğini savunuyor.  Haberi Okuyun »
Sanko Holding'den Gaziantep'e 80 Milyon Dolarlık Yatırım
Sanko Holding’in ambalaj sektöründeki şirketi Süper Film, Gaziantep’te 80 milyon dolarlık yatırımla yıllık 50 bin ton polyester film (BOPET) üretecek tesis kuruyor.  Haberi Okuyun »
İstanbul Bilişim Kongresi 2010
Türkiye bilişim Derneği (TBD) Organizasyonunda gerçekleşen "İstanbul Bilişim Kongresi" bu yıl 25-26 Kasım 2010 tarihlerinde Türkiye Bilişim Derneği, Ulaştırma Bakanlığı BTK-Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu işbirliği ile "‘Akıllı Yaşam ve Şehir Stratejileri" konsepti ile düzenlenecektir.  Haberi Okuyun »
Mineralli Su Cihazı Üretildi
Zet Grup, doğadaki kaynak suyu oluşumunu taklit ederek su mineralleştirme cihazı üretti.  Haberi Okuyun »
‘Teknogirişim Sermayesi Desteği’
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın, Teknogirişim Sermayesi Desteği çerçevesinde yeni 100 projeye, proje başına 100 bin TL hibe destek sağlaması...  Haberi Okuyun »
Türkiye Yaratıcılıkta Üst Sıralara Tırmanıyor
Bu yıl 20-26 Haziran tarihleri arasında 57’ncisi gerçekleştirilen Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali ile ilgili analizlerin, içgörülerin ve istatistiklerin yer aldığı 194 sayfalık “The Cannes Report” yayınlandı.  Haberi Okuyun »
Girişimcilik Ödülü İki Türk'e Verildi
Hollanda'nın başkenti Amsterdam'ın en büyük ilçesi Nieuw-West'de geleneksel olarak dağıtılan ''girişimlik'' ödülüne bu yıl, iki Türk kardeşin işlettiği Konak Restoranı layık görüldü.  Haberi Okuyun »
Şuan listenin 1. sayfasındasınız, diğer sayfalardaki haberlerimiz de ilginizi çekebilir.
 Girişim Haber