Sanko Holding'den Gaziantep'e 80 Milyon Dolarlık Yatırım

Sanko Holding’in ambalaj sektöründeki şirketi Süper Film, Gaziantep’te 80 milyon dolarlık yatırımla yıllık 50 bin ton polyester film (BOPET) üretecek tesis kuruyor.

Sanko Holding’in ambalaj sektöründeki şirketi Süper Film, Gaziantep’te 80 milyon dolarlık yatırımla yıllık 50 bin ton polyester film (BOPET) üretecek tesis kuruyor. Süper Film, 2011 yılının son çeyreğinde devreye alacağı bu yatırımla, halen yıllık 18 bin ton olan polyester film üretim kapasitesini 68 bin tona yükseltecek.

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, polyester film tesisi üreticisi Avusturya merkezli Andritz Grup’tan Karl Hornhofer ile sözleşme imzaladı. Süper Film, bu anlaşma sonucu kuracağı tesisle polyester filmlerdeki kapasitesini yıllık 18 bin tondan 68 bin tona yükseltirken, 150 kişiye daha istihdam sağlayarak çalışan sayısını 700′e çıkaracak ve yatırımlarına devam edecek.

1995 yılında yıllık 15 bin ton BOPP film üretim kapasitesi ile kurulan Süper Film, şu anda yıllık 70 bin ton BOPP, 6 bin ton CPP / bariyer filmler ve 18 bin ton BOPET film kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük ambalaj filmi üreticilerinden. Süper Film, bu yıl devreye alınan beşinci metalizasyon ünitesi ile ürettiği filmlerin 28 bin tonunu vakum altında alüminyum kaplama kapasitesine sahip. Süper Film’de üretilen ambalaj filmleri gıda ve gıda dışı uygulamalarda dünyanın dört bir yanında güvenle kullanılıyor. Süper Film ürünleri hayatın hemen her aşamasında, bisküvi, kek, çikolata, dondurma, sakız, çay, kahve, margarin ve benzeri ambalajı ya da susuzluğu gideren bir içeceğin etiketi olarak görülüyor. Süper Film ürünleri gıda dışı uygulamalarda ise tekstil (gömlek) peçete, sabun, kaset, çiçek ambalajları ve fotoğraf albümlerinde kullanılmakta.

Yaşamın değişik alanlarında kullanılan yapışkan bant üretimi de yapan Süper Film, 300 milyon metrekare üretim kapasitesi ile Türkiye, Doğu Avrupa, Balkanlar ve Ortadoğu’nun en büyük yapışkan bant üreticisi.

Kaynak: istenhaber.com

Bu içeriği 5.537 kişi okudu.
Kategori: Reel Sektör, Yatırım
Yazar İdris Cin Hakkında

YTÜ Matematik Mühendisliği mezunu, 2005 yılında yazılım mühendisi olarak bilişim sektöründe çalışma başladı. Şimdilerde data, martech ve ai odaklı projelerde Teknik  Proje Yöneticisi olarak çalışıyor. 2006-2010 yıllarında girişim analizlerini kişisel blogunda paylaştı, Eylül 2010'da yeni medya girişimi Girişim Haber'i kurdu. Yayın Yönetmenliğine ek olarak yazılarıyla da bu platformda yer alıyor.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor