Teleperformance, Majorel'i Satın Aldı, Pazardaki Yerini Güçlendirdi

Dijital iş hizmetleri sektörünün lider şirketlerinden Teleperformance’ın Majorel’i satın alma süreci tamamlandı. İki şirket, Teleperformance çatısı altında 500 bine yakın çalışan, 300’den fazla dil ve 95 ülkede faaliyet gösteren yapısıyla küresel liderliğini güçlendirdi. Birleşme sonrası şirketin yıllık cirosu 10 milyar euroyu geçti. İşte detaylar..

Dijital iş hizmetleri şirketi Teleperformance, sektördeki liderliğini pekiştirmek ve küresel varlığını genişletmek amacıyla gerçekleştirdiği Majorel satın alma sürecinin tamamlandığını duyurdu. Bu yeni yapı, müşteri hizmetleri ve dijital iş hizmetleri sektörlerinde daha büyük ölçek ve dikey sektörlerde daha derin uzmanlık yaratarak  Teleperformance’ın küresel ölçekte liderliğini pekiştirdi. 

Teleperformance ve Majorel’in güçlerini birleştirmesi sonrasında şirket, 500 bine yakın çalışan, 300’den fazla dil ve lehçe ile 95’ten fazla ülkede hizmet vermeye başladı. Analitik ve dijital ürünlerde 3 binden fazla uzman ve müşterilere dijital hizmetlerinde yardımcı olan 23 bin konuşlandırılmış botla hizmet veren yeni yapı, bugüne kadar 10 binden fazla dönüşüm projesi tamamladı. Bu satın alma sonucunda Teleperformance, yıllık 10 milyar euro üzerinde ciroya sahip bir dijital iş hizmetleri şirketi oldu

Daha güçlü ekiplerle dikey sektörlerde derin uzmanlık

Birleşme sonrasında yaklaşık 82 bin çalışandan oluşan Majorel iş gücü de Teleperformance çatısı altında şirketin varlığına katkıda bulunuyor. Daha güçlü bir global üst yönetim ekibi ile derin bir uzmanlaşma fırsatı yakalanırken bu durum iki şirketin müşteri odaklı hizmet kültürüne de katkı sağlıyor.  

Her iki şirketin sinerjisi, Amerika, Avrupa, Hindistan, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Afrika pazarları başta olmak üzere Teleperformance’ın dünya çapında kilit pazarlardaki rolünü güçlendirirken Asya ve Afrika gibi gelecek vadeden coğraflardaki ölçeğini de büyütmüş oldu. 

Teleperformance Türkiye CEO’su Tülay Doğrular satın alma ile ilgili şunları kaydetti:

Teleperformance'ın, Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelindeki hizmet gücünü Majorel'in güçlü konumuyla birleştiren ve sektördeki deneyimimizi dikey alanda derinleştirecek bu gelişme ile müşterilerimize daha geniş bir çerçevede hizmet vereceğiz. Teleperformance’ın “Küp Stratejisi” adını verdiği, bitişik iş kollarında derin uzmanlık oluşturma hedefinin bir parçası olarak gerçekleşen bu satın alma ile Türkiye pazarında herhangi bir gruba bağlı olmayan dış kaynak hizmet sağlayıcı şirketler arasında, çalışan sayısı ve gelir açısından en büyük şirket olduk. Teknoloji, bankacılık ve finansal hizmetler, sigorta, seyahat, enerji, perakende, e-ticaret, kamu hizmetleri ve otomotiv gibi farklı sektörlerdeki 160’tan fazla markaya 10 bin’i aşkın çalışanımızla verdiğimiz bütünleşik çok kanallı müşteri deneyimi, danışmanlık, teknoloji hizmetlerini çok dilli çözümlerimizle pekiştiriyoruz. Oluşan bu sinerjinin, global arenada ülkemizin müşteri deneyimi alanındaki hakim rolünü de güçlendirerek hizmet ihracatındaki liderliğimizi daha da ileriye taşıyacağına inanıyoruz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor