STK'ların Gençlik Kurulları 17 Kasım'da GİV'de Girişimciliği Konuşuyor!

Türkiye'nin saygın sivil toplum kuruluşlarının gençlik kurulları tarafından desteklenen ve organize edilen STK'lar Basketbol Ligi her ay düzenlediği etkinliklerine bu ay "Girişimcilik" ana teması ile gerçekleştireceği bir etkinliği daha ilave ediyor. Detaylar haberimizde..

Türkiye'nin saygın sivil toplum kuruluşlarının gençlik kurulları tarafından desteklenen ve organize edilen STK'lar Basketbol Ligi'nde lig maçları oynanıyor ve her ay etkinlikler düzenleniyor. Her ay düzenlenen etkinliklerin bu ayki temasını Global Girişimcilik Haftası olması sebebiyle "Girişimcilik" oluşturuyor.

STK'lar Basketbol Ligi'nin 14-20 Kasım haftası Global Girişimcilik Haftası olması sebebiyle ana teması girişimcilik seçilen Kasım ayı etkinliğini, girişimcilik odaklı çalışmalar yapan Genç GİV organize ediyor. 17 Kasım'da düzenlenecek olan "STK ların Gençlik Kurulları Girişimciliği Konuşuyor" etkinliği, Girişimci İşadamları Vakfı'nın Gençlik Kurulu olan Genç GİV'in ev sahipliğinde Eyüp Bahariye Mevlevihanesi'nde düzenleniyor.

Etkinlikte ülkemizin önde gelen STK'larının Gençlik Kurulu Başkanları girişimciliği anlatacak olup devamında GİV bünyesinde devam eden Melek Yatırımcılık faaliyetlerini ve GİV Akademi eğitimlerini bizzat koordinatörleri anlatacak. Etkinliğin son oturumunda ise GİV İcra Kurulu Üyesi Yatırımcı İşadamları ve Kurucumuz ve Genel Yayın Yönetmenimiz İdris CİN girişimcilerin asansör sunumlarını dinleyecek. Özetle dolu dolu bir etkinlik siz gençleri bekliyor.

17 Kasım 2016 Perşembe günü 19.00'da Girişimci İş Adamları Vakfı'nın Eyüp Bahariye Mevlevihanesi'ndeki merkezinde gerçekleşecek "STK ların Gençlik Kurulları Girişimciliği Konuşuyor" isimli Girişimcilik Haftası etkinliğine katılmak isteyen okurlarımızın, girişimcilerimizin ve girişimciliğe ilgi duyan gençlerimizin; 0212 418 60 18 / 28 / 38 nolu telefonlardan Hüseyin Horasan beye ulaşarak katılım isteklerini (LCV) iletmeleri gerekiyor.

Genç GİV Hakkında

Gençlik Konseyi, Girişimci İşadamları Vakfı üyelerinin ve girişimci işadamlarının tecrübelerini, genç girişimci ve yöneticilere aktarılmasını sağlayan; gençliğin girişimciliğe özendirilerek, sosyal ve ekonomik anlamda kalkınmaları için destekleyen bir bakışı oluşturmanın yanında genç girişimci ve yönetecilerinsosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışan ve bu çerçevede faaliyet gösteren genç girişimcilerin ortak noktası.

Genç GİV’inAmaçları;

  • Ahlak ve erdem temelli, etkin, üretken, ortak iş yapabilen, yardımlaşabilen girişimcilerin yetişmesine katkıda bulunmak,
  • Girişimcilik ruhunun, kaynak ve teknoloji ile birleşip yeni ve ileri çalışmaların ortaya çıkmasını sağlamak, öncülük etmek ve girişimciliği cesaretlendirmek.

Üniversiteli girişimci veya girişimciliğe meraklı öğrencilerin 17 Kasım’daki etkinliğe katılmalarını, ayrıca Girişimci İşadamları Vakfı ve Genç GİV ile tanışmalarını tavsiye ediyoruz. Unutmayın, 17 Kasım 2016 Perşembe günü 19.00'da Girişimci İş Adamları Vakfı'nın Eyüp Bahariye Mevlevihanesi'ndeki merkezinde gerçekleşecek "STK ların Gençlik Kurulları Girişimciliği Konuşuyor" isimli Girişimcilik Haftası etkinliğine katılmak isteyen okurlarımızın, girişimcilerimizin ve girişimciliğe ilgi duyan gençlerimizin; 0212 418 60 18 / 28 / 38 nolu telefonlardan Hüseyin Horasan beye ulaşarak katılım isteklerini (LCV) iletmeleri gerekiyor.

Girişimci İşadamları Vakfı ve Genç GİV hakkında detaylı bilgi edinmek için www.giv.org.tr web adresini ziyaret edebilir, vakfın faaliyet ve paylaşımlarını facebook sayfasından ve twitter profilinden takip edebilirsiniz.

Haberimizi öğrenci okurlarımız ve girişimci genç okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor