Anadolu Markaları Etkinliklerinin İlki Gaziantep'te Yapıldı!

Anadolu işletmelerine ilham olmak amacıyla dört ilde düzenlenecek “Anadolu Markaları” organizasyonunun ilki Vodafone Türkiye ve Fibabanka sponsorluğunda, Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, Gaziantep’te gerçekleşti. Detaylar haberimizde..

Anadolu işletmelerine ilham olmak amacıyla dört ilde düzenlenecek “Anadolu Markaları” organizasyonunun ilki Vodafone Türkiye ve Fibabanka sponsorluğunda, Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, Gaziantep’te gerçekleşti.

Gaziantep’in en büyük markalarının başarı hikâyeleriyle KOBİ’lere markalaşma sürecinde yol gösterdiği etkinlikte, Anadolu’dan yükselen markaların seçileceği “Anadolu Markaları Yarışması”nın içeriği de paylaşıldı. Kayseri ile devam edecek olan etkinlikler sonrasında İstanbul’da gerçekleşecek finalle “Anadolu’nun Yükselen Yıldızları” ödüllendirilecek.

Gaziantep’in önde gelen markaları ile KOBİ’leri bir araya getiren organizasyonun açılış konuşmalarını Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ve Fibabanka Genel Müdür Yardımcısı Emre Ergun yaptı. Etkinlik, Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş’in moderatörlüğünde “Gaziantep’in Markaları” paneliyle devam etti. Panele Tiryaki Agro Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Şölen Çikolata Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Çoban, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Tamer Yılmaz ve Merinos Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu konuşmacı olarak katılarak başarı hikâyelerini paylaştılar.

Markalaşma konusunda oturumlarla devam eden etkinlikte;

  • Murat Şaylan (Marka Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi) “Markalı Ekonomi”,
  • Ceyda Çarmıklı Kılıçaslan (Nurol GYO Yönetim Kurulu Üyesi) “Gayrimenkulde Marka Yaratmak”,
  • Abdülkadir Konukoğlu (Sanko Holding Onursal Başkanı) “Marka Şehir Yolculuğu”

başlığı altında sunum yaptı.

Engin Aksoy: “Gaziantep’teki Şirketlerin Dijitalleşme Endeksi %55”

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi: “Günümüz iş dünyası hızlı bir şekilde değişiyor ve işletmelerin de bu değişime ayak uydurarak yarına hazır olması gerekiyor. ‘Bugünden yarına hazır’ diyebileceğimiz bir işletmenin, müşteri ilişkilerinden bilgi güvenliğine kadar her süreci dijitalleştirmesi önem taşıyor. KOBİ’lerin de işlerini büyütmek ve başarılarını sürdürmek için dijitalleşmeye ayak uydurması şart. Türkiye’nin sürdürülebilir büyüme ve ekonomik kalkınma hedeflerine ulaşması için KOBİ’lerin dijitalleşmesi bir zorunluluk. KOBİ’lerin dijitalleşmesi, 4.5G’li yeni geleceğe hazır olmak açısından da önem taşıyor. Türkiye’de de işletmelerin dijital haritasını çıkarmak ve üstün rekabet için ihtiyaçlarını belirlemek üzere Yarına Hazırım Platformu’nu geliştirdik. İşletmeler, www.yarinahazirim.com sitesindeki uygulamayı kullanarak, Vodafone kullanıcısı olsun veya olmasın, hiçbir ücret ödemeden dijitalleşme endeksini hesaplayabiliyor. Lansmanımızdan bu yana yaptığımız çalışmalarla Türkiye'de işletmelerin dijitalleşme endeksini %48'den %53'e çıkardık. Hedefimiz daha büyük; Türkiye’nin dijitalleşme endeksini %75’e çıkarmak için çalışıyoruz. Yarına Hazırım Platformumuz kurulduğu günden bugüne 2 milyon defa ziyaret edildi. Toplamda 36 bin işletme dijitalleşme endeksini hesapladı ve ihtiyaçlarını öğrendi. Ek olarak, 800’ü aşkın büyük işletmenin ve kamu kurumunun da dijitalleşme endeksini hesapladık. Yarına Hazırım Platformu’nda Gaziantep’teki şirketlerin de dijitalleşme haritasını çıkardık. Gaziantep’teki şirketlerin dijitalleşme endeksi %55 çıktı.”

Anadolu’nun Yükselen Yıldızları Ödüllendirilecek

Bu yıl 9’uncusu düzenlenen Anadolu Markaları Yarışması ile İstanbul dışındaki illerde marka bilincini yerleştirmek, “marka olma” konusunu öne çıkarmak amaçlanıyor. Bu illerdeki markalaşma stratejilerini, marka olma yolunda ilerleyenlerin başarı öykülerinin bir araya getirilip ödüllendirileceği yarışmanın başvuruları 1 Eylül 2016 tarihine kadar www.anadolumarkalari.com adresinden online olarak yapılabiliyor. Yapılacak değerlendirme sonucunda, Ekim ayında İstanbul’da düzenlenecek finalde “Anadolu’nun Yükselen Yıldızları” ödüllendirilecek.

Anadolu Markaları etkinliği hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.anadolumarkalari.com web adresini ziyaret edebilirseniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor