"Istanbul TALKS", Inspired 2016 Konferansı ile 16 Mart'ta Başlıyor!

İstanbul bu yıl yepyeni konferanslar zincirine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İstanbul'dan dünyaya uzanacak konferans serisi "Istanbul TALKS", Inspired 2016 Konferansı ile 16 Mart'da başlıyor. Detaylar haberimizde..

İstanbul bu yıl yepyeni konferanslar zincirine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İstanbul'dan dünyaya uzanacak konferans serisi "Istanbul TALKS", Inspired 2016 Konferansı ile 16 Mart'da başlıyor.

Dünyaca ünlü girişimciler, Türkiye iş dünyasına ilham vermek için İstanbul’a geliyor. Başta Richard Branson ve Yossi Vardi olmak üzere dünyaca ünlü yatırımcı ve girişimciler, başarı öykülerini anlatmak üzere 16 Mart’taki İstanbul Talks Inspired 2016 Konferansı'nda yer alacak. Mevcut ve potansiyel girişimciler için altın niteliğinde bilgilerin paylaşılacağı bu dev platform, İstanbul TALKS Konferansları kapsamında düzenleniyor.

Dünyanın önde gelen girişimcilerinin yer alacağı konferans, Sipahiler Events tarafından Girişimcilik Vakfı iş ortaklığında düzenleniyor.

İstanbul Talks Inspired 2016 Konferansı'nın katılımcıları, Richard Branson, Yossi Vardi, Devita Saraf, Yasmine Shihata, Allen Taylor ve Wendy Kopp'un yanı sıra çok sayıda dünyaca ünlü girişimci ve yatırımcının ufuk açan başarı öykülerini sahiplerinden dinleme imkânına sahip olacaklar.

İlham odaklı küresel bir girişimcilik konferansı olarak ilk kez düzenlenecek olan İstanbul Talks Inspired 2016, girişimci olma yolunda ilerleyen gençleri, girişimcileri, melek yatırımcıları, risk ve özel sermaye şirketlerini, bankaları, girişimcilik ekosistemindeki kuruluşları, inkubasyon ve girişim merkezlerini ve büyük medya şirketlerini etkileşimli bir platformda buluşturmayı hedefliyor. Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleştirilecek olan konferans, İstanbul’a ve tüm gündem konularına değer katan, coğrafi olarak EMEA bölgesini sahiplenen “Istanbul TALKS” konferanslar serisinin bir parçası olarak 2016 yılının tamamına yayılacak. İstanbul Talks Inspired 2016 Konferansı’nı, aynı günün akşamında yapılacak Giveback Gala etkinliği takip edecek.

Inspired 2016 Konferansı'nda Gerçekleştirilecek Paneller

  • Young & Restless,
  • Nesnelerin İnterneti,
  • Girişimcilikte Trend Sektörler (Sağlık, Ev, Ulaşım, Enerji),
  • Kadın Girişimciliği ve Ekosistem Nasıl Oluşuyor?

başlıklı panellerin düzenleneceği etkinlikte mevcut ve potansiyel girişimciler, girişimciliğin zorluklarını aşmanın başarılı olmuş yöntemlerini girişimcilik yıldızlarından öğrenecekler.

Girişimcilik Onun İçin Yaşam Tarzı: Richard Branson

İstanbul Talks Inspired İstanbul’da konuşmacı olarak yer alacak dünyaca ünlü isimlerden biri Richard Branson. Sıra dışı fikirleriyle iletişimden eğlenceye, ulaşımdan teknolojiye hatta uzay turizmine kadar pek çok alanda lider girişimlere imza atan Virgin Group’un kurucusu Richard Branson, girişimcilik öykülerini İstanbul Talks Inspired 2016 Konferansı'nda anlatacak.

Mirabilis’in Kurucu Yatırımcısı Yossi Vardi

İsrail’in ilk yüksek teknoloji girişimcisi ve bir dönem dünyayı kasıp kavuran sosyal mesajlaşma ağı ICQ’nun geliştiricisi Mirabilis’in kurucu yatırımcısı Yossi Vardi, Inspired İstanbul’un konukları arasında. The Wall Street Journal Europe tarafından 2011 yılında açıklanan Avrupa Teknolojisi’nin 25 Lideri listesinde kendine yer bulan Yossi Vardi doğru girişimcilik ve yatırımcılık stratejilerini etkinliğin katılımcılarıyla paylaşacak.

Hindistan’ın Lider Girişimcilerinden Devita Saraf

Vu Technologies’in Kurucusu, Başkanı, CEO’su ve Tasarım Müdürü Hindistanlı iş kadını Devita Saraf da Inspired İstanbul’da konuşma yapacak isimler arasında. LED TV, Ultra HD TV, Super TV, kurumsal görüntüleyiciler, video duvarları, dijital levha gibi teknolojilere odaklanan şirketiyle Hindistan piyasasının önemli oyuncularından biri haline gelen Vu’nun hikâyesi, Devita Saraf’ın ağzından dinleyicilerine ulaşacak.

Girişimde İletişimin Önemi: Yasmine Shihata

Enigma Dergisi’nin Yayıncısı ve Venus Media & PR şirketinin kurucu başkanı Yasmine Shihata, Inspired İstanbul’un katılımcılarına girişimcilikte iletişimin önemini anlatacak. Başarılı iletişim uzmanı Enigma Star ve EnigmaShopping.com’un da kurucusu.

Hızlı Büyüyen 600 Şirketi Birbirine Bağlıyor: Allen Taylor

Kendisini küresel zihinli değişim mimarı olarak tanımlayan Allen Taylor, girişimciliğin dünyayı değiştireceği felsefesine bağlı başarılı bir danışman. Endeavor’un San Francisco ofisini yöneten Taylor, hızlı büyüyen 600’ün üzerinde şirketten oluşan bir portföy arasında bağlantılar kuruyor. Allen Taylor, yatırım ve girişim arasındaki tutkulu ilişkiyi İstanbul Talks Inspired 2016 Konferans katılımcılarına aktaracak.

Eğitimden Girişimciliğe Giden yol: Wendy Kopp

Daha yirmili yaşlarındayken eğitimdeki eşitsizlik sorununu çözme adına, başarılı üniversite mezunlarının düşük gelirli bölgelerde eğitim vermeleri için köprü görevi gören Teach for America (Öğret Amerika)’yı kuran Wendy Koop, eğitimden girişimciliğe giden yolun adımlarını katılımcılarla paylaşacak.

Inspired 2016 Konferansı hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.istanbultalks.com.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor