Türkiye’nin Enerji Yatırımı İhtiyacı İştah Kabartıyor!

Avrupa’nın ikinci, bulunduğu coğrafyanın ise en büyük enerji ve çevre fuarı olan ICCI 2015 için geri sayım başladı. Detaylar haberimizde..

Avrupa’nın ikinci, bulunduğu coğrafyanın ise en büyük enerji ve çevre fuarı olan ICCI 2015 için geri sayım başladı. 6-7-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi (IFM) Yeşilköy’de  yapılacak olan ICCI – Uluslararası Enerji ve Çevre Fuar ve Konferansı, 450’ye yakın yerli ve yabancı firmaya ev sahipliği yapacak.

Deutsce Messe ve Sektörel Fuarcılık tarafından ortak düzenlenecek ICCI 2015 – 21.Uluslararası Enerji ve Çevre Fuar ve KonferansıAmerika’dan Çin’e, Danimarka’dan Güney Kore ve Hindistan’a kadar birçok ülke firmalarını, Türk enerji sektörünün karar-vericileri ile buluşturacak. 2023 yılına kadar enerji ihtiyacını karışılamak için 120 milyar doların üstünde yatırım hedefleyen Türkiye, fuara katılacak firmalar için cazibesini koruyor. ICCI 2015 geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da, yeni teknolojilerin tanıtılmasına, enerji ve çevre sektörü profesyonellerinin buluşup, fikirlerini birbirlerine aktarmalarına zemin oluşturacak.

Türkiye, Enerji Yatırımcıları İçin Çekim Merkezi

Türkiye, enerji ihtiyacının yüzde 70’e yakın bölümünü ithal ediyor. 2023 yılına kadar artan talebi karşılamak için yaklaşık 120 milyar dolarlık enerji yatırımına ihtiyaç duyulan Türkiye, yabancılar için net ithalatçı konumunda. Bu da Türkiye’yi, uluslararası yatırımcıların ve ticari kuruluşların çekim merkezi haline getiriyor. ICCI ile enerji dünyasının merkezine Türkiye’yi oturttuklarını belirten Sektörel Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Süleyman Bulak, Deutsce Messe ile oluşturdukları ortak sinerjinin fuarın gücüne güç kattığını belirterek; “Geçtiğimiz yıl, 414 katılımcı firma ve yaklaşık 16 bin ziyaretçi ile rekor kırdık. Bunda, bize destek veren tüm kamu, özel sektör, üniversite, sivil toplum örgütleri ve akademisyenlerin payı büyük” dedi.  

Bir Fuar, Üç Etkinlik 

ICCI’ın Ekonomi Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve EPDK’nın destekleri ile gerçekleşen, konferans, fuar ve B2B etkinliklerinin bir arada yürütüldüğü tek uluslararası platform olduğuna dikkati çeken Sektörel Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Süleyman Bulak, ICCI 2015 ile ilgili şu bilgileri verdi:

Bu sene 6-8 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan ICCI 2015’te, Almanya, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Avusturya kendi ülkelerindeki enerji sektöründeki gelişmeleri ve Türkiye ile olan ilişkilerini anlatan sunumlar gerçekleştirecektir. 3 gün boyunca, 5 paralel salonda toplamda 40 oturum yapılacaktır. Sanayi ve yatırım sektörünü yön veren sanayici ve işadamları derneklerinin yanı sıra enerji sektörünün önde gelen dernekleri ve EPDK ile ETKB gibi yasa koyucular tarafından yaklaşık 20’ye yakın özel oturum düzenlenecektir.

B2B Etkinliğiyle Yeni İş Ortaklıkları ve Anlaşmalar İmzalanacak 

ICCI 2015, 21.Uluslararası Enerji ve Çevre Fuar ve Konferansı kapsamında, B2B etkinliği ile yeni iş ortaklıklarının kurulması ve anlaşmaların imzalanması sağlanacak ve Yenilenebilir Enerji, Kojenerasyon, Elektrik Üretimi ve Ticareti, Elektrik İletim Sistemleri, Enerji Tesislerinde Bakım, Onarım ve Servis Hizmetleri, Çevre Teknolojileri, Enerji Verimliliği, Lojistik ve IT Teknolojileri gibi farklı ürün gruplarındaki firmaların katılacağı ICCI 2015, IFM’nin tüm alanlarında gerçekleştirilecek.

Unutmayın, “ICCI 2015 – 21.Uluslararası Enerji ve Çevre Fuar ve Konferansı” 6-7-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi (IFM) Yeşilköy’de gerçekleştirilecek.

ICCI 2015 – 21.Uluslararası Enerji ve Çevre Fuar ve Konferansı hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.icci.com.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi enerji sektöründe faal okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Hanife Merve Özcan Hakkında

İnönü Üniversitesi “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi” Lisansı 2011 mezunu yazar, Anadolu Üniversitesi “Marka İletişimi” bölümüne devam etmektedir. Bir kurs merkezinde “Bilgisayar Kullanımı” dersleri veren, dijital ajanslarda profesyonel olarak yaptığı Sosyal Medya Uzmanlığı işine Freelance olarak devam eden Yazar; Aralık 2014 - Mayıs 2015 aralığında Girişim Haber'de editörlük ve sosyal medya uzmanlığı yapmıştır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor