Üniversiteliler, EnterPrize Girişimcilik Yarışması Başvuruları Devam Ediyor!

Türkiye’nin en eski öğrenci kulüplerinden birisi olan Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü genç girişimcilere yönelik bir yarışma düzenliyor. Detaylar haberimizde..

Türkiye’nin en eski öğrenci kulüplerinden birisi olan Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü genç girişimcilere yönelik bir yarışma düzenliyor.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü, 62.yılında genç girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirebilmesi için fırsatlar sağlayan Türkiye çapında bir girişimcilik yarışması düzenliyor. Yarışma boyunca çeşitli eğitimlerden ve mentorluk desteğinden yararlanacak gruplar arasından dereceye girecek olanlar, toplam 50.000 TL’lik maddi ödülün yanı sıra melek yatırımcılar tarafından projelerinin hayata geçmesi noktasında yatırım alma ve Silikon Vadisi’ne gitme şansına sahip olacaklar.

EnterPrize Girişimcilik Yarışması 3 Kasım’dan beri Türkiye’nin dört bir yanından lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrencilerinin 5 farklı kategoriden iş fikirlerinin başvuru alımına başlamıştı. İlk değerlendirmeye göre seçilen gruplar, 20-21 Aralık tarihlerinde düzenlenecek olan Girişimcilik Zirvesi’ne katılmaya hak kazanacak.

Zirve kapsamında;

  • Uygulamalı girişimcilik,
  • İş modeli ve planı oluşturma,
  • Finansal yönetim,
  • İş hukuku,
  • Etkili sunum teknikleri
  • Pazarlama stratejileri

gibi her girişimcinin sahip olması gereken temel eğitimlerden geçecek gruplar bu aşamanın ardından her proje 8 haftalık özel mentor desteğine sahip olacak. İkinci elemeyi geçen gruplar final sunumlarına kadar devam eden mentorluk desteğinin dışında özel paket eğitimini alma şansını yakalayacak.

Ekosistemin önde gelen isimleriyle networking imkanına ek olarak ilk 10’a kalan finalistler çeşitli kuruluşların teknoloji ve ofis desteklerinden faydalanma hakkına sahip olacak. Boğaziçi EnterPrize Girişimcilik Yarışması’na ülke genelinde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrenciler veya grubunda en az 1 üniversite öğrencisi bulunan 40 yaşını geçmemiş herkes katılabiliyor.

Boğaziçi EnterPrize Girişimcilik Yarışmasının başvuru süresi 15 Aralık 2014'e kadar uzatılmış.

Boğaziçi EnterPrize Girişimcilik Yarışması hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.bogazicienterprize.com web adresini ziyaret edebilir, başvuru işlemlerini ise buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Haberimizi lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki girişimci öğrencilerimiz veya grubunda en az 1 üniversite öğrencisi bulunan 40 yaşını geçmemiş girişimci okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor