Lidyana.com’un Kurucu Ortağı Onur Kınay İle Röportaj

1SosyalMedya yazarı Zeynep Ulaş, Lidyana.com'un kurucu ortağı Onur Kınay ile projeleri üzerine bir röportaj gerçekleştirmiş. Lidyana.com, Türkiye’nin en özel takı ve aksesuar sitesidir. Accessorize‘dan Calvin Klein‘a kadar onlarca ünlü markaları ve özel tasarım ürünlerini üyelerine özel ayrıcalıklar ve kampanyalar sunuyor. İşte Lidyana.com’un kurucu ortağı Onur Kınay ile yapılan röportaj..

1SosyalMedya yazarı Zeynep Ulaş, Lidyana.com'un kurucu ortağı Onur Kınay ile projeleri üzerine bir röportaj gerçekleştirmiş. İşte Lidyana.com’un kurucu ortağı Onur Kınay ile yapılan röportaj..

Lidyana.com, Türkiye’nin en özel takı ve aksesuar sitesidir. Accessorize‘dan Calvin Klein‘a kadar onlarca ünlü markaları ve özel tasarım ürünlerini üyelerine özel ayrıcalıklar ve kampanyalar sunuyor. İçerisinde yüzük, küpe, kolye, bilezik, bileklik, çanta, kemer gibi takı ve aksesuar gibi birçok ürün satışı yapılıyor. Site, geçtiğimiz yıl Arda Turan‘ın ilk internet yatırımcısı olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmişti.

Hızla büyüyen Lidyana.com’un kurucu ortağı Onur Kınay ile e-ticaret alanında keyif ve bilgi dolu bir sohbet gerçekleştirdik. Kendisine teşekkür ediyor, sizi bu kıymetli röportajla baş başa bırakıyorum

1) Türkiye’de e-ticaret sektörünün 2012 yılında geldiği noktadan bahseder misiniz bize Onur bey?

Türkiye’de e-ticaret 2012 yılında da büyümeye devam etti. Ama bence açılan yeni e-ticaret platformu sayısı bu büyümenin ötesinde gerçekleşti. Özellikle dikey e-ticaret tarafında birçok yeni projenin hayata geçtiğini gördük. Lidyana da bunlardan birisi oldu tabi.

2) E-Ticaret’te en çok karşılaştığınız sorunlar nelerdir?

E-Ticaret’in daha hızlı büyümesini sağlayacak en önemli unsurlar arasında güvence ve hizmet kalitesinin geldiğini düşünüyorum. Özellikle lojistik ve kargo hizmetleri anlamında Türkiye’nin daha alacağı çok yol olduğuna inanıyorum. Yurtdışında, örneğin İngiltere’de e-ticaret firmaları 3 saat içinde teslim gibi hizmetler sunabiliyor. Bizim de hedefimiz kendi hizmet kalitemizi daha da üst seviyelere çıkartmak.

3) Peki 2013’te e-ticaret sektöründe ne gibi gelişmeler bekleniyor?

Belirttiğim gibi 2012 yılında sektörün ihtiyacı olduğundan çok daha fazla sayıda ufak ve orta ölçekli projenin hayata geçtiğini gördük. 2013 yılında sektördeki büyümenin devam edeceğini ancak firmalar arasında konsolidasyonların olacağını düşünüyorum. Tabi yarıştan çekilenler de olacaktır.

4) Siz bu gelişmelere ayak uydurmak için ne gibi stratejiler belirliyorsunuz?

Lidyana olarak biz her güne ilk günümüzmüş gibi yeni neler yapabiliriz diyerek başlıyoruz. Bizim için önemli olan herkesin sevdiği ve memnun kaldığı bir alışveriş noktası olmak. Bu hedef doğrultusunda oldukça müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet anlayışımız olduğunu söyleyebilirim.

5) Bilhassa e-ticaret start-up’ları konusunda uzmanlaşan biri olarak bu konuda girişimcilere neler önerirsiniz?

Girişimcilerin genel olarak dikkat etmesi gereken nokta gelir modellerinin ne kadar uygulanabilir olduğu diyebilirim. Özellikle geleneksel e-ticaret modellerinde sektöre giriş bariyerlerinin giderek yükseldiğini düşünüyorum. Ancak iyi bir iş planı ile doğru yatırımcının kapısını çaldığınızda gerekli desteği almak oldukça mümkün.

Bir diğer kritik konu da ilk adımı attıktan sonra artık girişimci hayatına geçtiğinizi ve bunun kurumsal bir yerde çalışmaktan çok daha farklı olduğunu bilmek. Ortağım ve öğrencilik yıllarından bu yana çok yakın arkadaşım Hakan Baş ile birlikte 7 / 24 Lidyana konuştuğumuzu ve bunun bizim yaşam tarzımız haline geldiğini söyleyebilirim.

1SosyalMedya ve BloglifeTr kaynaklı alıntı röportaj haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor