Ticaret Bakanlığından Sağlık ve Spor Turizminde EMITT'e Teşvik

Bu yıl ilk defa Ticaret Bakanlığı tarafından sağlık ve spor turizmine sağlanan %60 devlet desteği ile düzenlenecek olan 27. EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, Türkiye'nin uluslararası alandaki rekabet gücünü artırmayı hedefliyor. İşte detaylar..

27.EMITTDoğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, Türkiye'nin sağlık ve spor turizmindeki potansiyelini ön plana çıkarmaya devam ederek, sektördeki yerli ve yabancı paydaşları bir araya getirme misyonunu sürdürüyor. Ticaret Bakanlığı, EMITT’ e katılım sağlayan sağlık turizmi aracı kuruluşları, sağlık kuruluşları ve spor turizmi konaklama tesislerine %60'a varan devlet desteği sunarak, yerli katılımcıların uluslararası platformda yüzlerce katılımcı ve ziyaretçi ile bir araya gelmesini teşvik ediyor. 

Balkanlar, Orta Doğu ve Orta Asya başta olmak üzere 300’den fazla satın almacı ve Almanya, Bulgaristan, Brezilya, Mısır, İran, Japonya, Kuzey Kıbrıs, Venezuela gibi birçok ülkeden katılımcı firmayı ağırlayacak olan EMITT, Ticaret Bakanlığının desteği ile sektörde faaliyet gösteren işletmelerin uluslararası platformda daha etkin bir şekilde tanıtılmasını, iş birlikleri kurulmasını ve Türkiye'nin sağlık ve spor turizmi alanındaki potansiyelini daha geniş kitlelere duyurmasını amaçlıyor. Hastaneler & tedavi merkezleri, sağlık ve spa & wellness merkezleri, özel estetik merkezleri, saç ekim merkezleri, termal oteller, kaplıca otelleri, spor otelleri, sağlık ve spor turizmi acenteleri alanlarında faaliyet gösteren şirketler, Ticaret Bakanlığı’nın sağladığı teşvikten yararlanabiliyor.

27. EMITT fuarında Ticaret Bakanlığı’nın desteğinin önemini dile getiren EMITT Fuar Direktörü Hacer Aydın şunları söyledi;

Bakanlığımız tarafından sağlanan bu destek, sağlık ve spor turizmi alanındaki gelişmeleri teşvik etme ve sektördeki paydaşları bir araya getirme misyonumuzda bir katalizör görevi görecek. Sağlık turizmi aracı kuruluşları, sağlık kuruluşları, spor turizmi konaklama tesisleri için sağlanan devlet desteği, katılımcıları uluslararası arenada daha görünür kılarken, Türkiye'nin sağlık ve spor turizmi alanındaki potansiyelini dünya genelinde daha etkin bir şekilde tanıtmamıza da olanak sağlayacak. EMITT 2024 Fuarı, sağlık turizmi ve spor turizmi alanındaki son trendleri sergileyerek, sektördeki son bilgiler ışığında, profesyonellerin rekabet avantajlarını artırmalarına ve iş yapma stratejilerini güncel tutmalarına da yardımcı olacak. 2024 yılında Türkiye'nin turizm gücünü birlikte keşfedeceğiz.

 

6-9 Şubat 2024 tarihlerinde düzenlenecek EMITTDoğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı hakkında detaylı bilgi ve katılım kaydı için emittistanbul.com web adresini ziyaret edebilirsiniz. Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor