IAEC 2019, Otomotivin Geleceğine İstanbul'da Işık Tutacak

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek "Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı - IAEC 2019", “Elektrikli Araç Teknolojileri ve Geleceği” ana teması ile 7-8 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. Detaylar haberimizde..

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek "Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı - IAEC 2019"“Elektrikli Araç Teknolojileri ve Geleceği” ana teması ile 7-8 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. 

Dünya çapında ekonomik büyümeyi sağlayan en büyük sektörlerinden birisi olan otomotiv endüstrisi ciddi bir dönüşümden geçiyor. Bu geçiş sürecinde Türkiye, otomotiv ekosisteminde elektrikli araç teknolojilerinin ele alınacağı çok önemli bir konferansa ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu yıl dördüncü kez düzenlenecek olan ‟Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı - IAEC” 7-8 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul Swissotel The Bosphorus’da gerçekleştirilecek. 

Her biri alanında uzman yerli ve yabancı mühendisler, otomotiv endüstrisindeki elektrikli araçların dönüşümünü tüm yönleriyle ele almak üzere ‟Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı - IAEC” için Türkiye’ye gelecek. Konferansta; batarya teknolojileri ve yönetim sistemlerinden şarj altyapısı ve şebekesine, otomotiv pazarının dönüşüm sürecinden Türkiye otomotiv sanayisi üzerindeki etkilerine ve tüm araç gruplarında dönüşüm trendlerine kadar birçok konu ele alınacak. IAEC 2019’un ana konuşmacısı ise, dünyanın en büyük lityum batarya üreticisi CATL şirketinin kıdemli yöneticisi Robert Lai olacak. 

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Otomotiv Teknoloji Platformu (OTEP) ile Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) tarafından düzenlenen ve Amerikan Otomotiv Mühendisleri Birliği’nin (Amerikan Society of Automotive Engineers - SAE International) de desteklediği IAEC, bu sene elektrikli araç teknolojilerinin bugün ve yarınını tüm detaylarıyla ortaya koyacağı gibi, ülkemizde elektrikli araçların yol haritasının çizilmesine dair önemli katkılar sağlayacak.  

IAEC 2019’da yer alacak konu başlıkları ise;

  • Elektrikli Araçlar: Pazar, Politika ve Emisyonlar,
  • Elektrikli Araç Teknolojileri,
  • Bataryalar ve Batarya Yönetim Sistemleri,
  • Elektrikli Araç Şarj Altyapısı ve Şebekesi,
  • Elektrikli Araçlar ve Türkiye’de Otomotiv Sanayiine Etkisi,
  • Başarı Öyküleri,
  • Ticari Araçlarda Elektrifikasyon 

Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı - IAEC hakkında daha detaylı bilgi, katılım, program, ulaşım ve diğer konuşmacılara www.iaec.ist web adresi üzerinden ulaşılabilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor