Sanayinin Nitelikli Elemanları Tezmaksan Sınıfları'nda Yetişiyor!

Topkapı Okulları içinde yer alan Tezmaksan Sınıfı ilk mezunlarını verdi. ‘Sanayiye nitelikli eleman yetiştirmek’ fikriyle başlatılan proje kapsamında 30 öğrenci 1 yıllık eğitimlerini tamamladı. Detaylar haberimizde..

Topkapı Okulları içinde yer alan Tezmaksan Sınıfı ilk mezunlarını verdi. ‘Sanayiye nitelikli eleman yetiştirmek’ fikriyle başlatılan proje kapsamında 30 öğrenci 1 yıllık eğitimlerini tamamladı.

Tezmaksan Akademi tarafından Topkapı Okulları’nda açılan ve öğrencilerin pratik yapmasını sağlayan eğitim sınıfı ilk mezunlarını verdi. 30 öğrenci aldıkları 1 yıllık eğitim sonrası CNC alanında ciddi anlamda gelişme gösterdi. İlk sınıfın başarılı olması ile ikinci sınıfa yapılan başvurular yüzde 100 oranında arttı. Ayrıca sınıfta başarılı olan iki öğrenci, Tezmaksan’ın staj programına da kabul edildi. 

"Hedefimiz Sanayiye Nitelikli Personel Yetiştirmek"

Tezmaksan Makine Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, eğitim-sanayi alanında atılan bu önemli işbirliğinin sonuç vermesini memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Öğrencilerin okulda aldıkları eğitimin tek başına yeterli olmadığını belirten Aydoğdu “Sınıfımızda yer alan son teknoloji ekipmanlar ile öğrencilerin güncelin arkasında kalmamalarını sağlıyoruz. Okuldan mezun olduktan sonra karşılarına gelecek olan her türlü sorunu çözmeleri için imkan tanıyoruz. Kendi alanlarındaki, gelişmelere yabancı kalmamalarını ve iş hayatına en hızlı bir şekilde adapte olmalarına fırsat tanıyoruz. Bu tür işbirliklerinin sektöre örnek olmasını diliyorum” dedi.

Topkapı Okulları Okul Müdürü Eray Şeker ise “Tezmaksan’ın desteğiyle bu sınıfı açtık. Hedefimiz: Çocuklarda mesleklerine ve sanayiye yönelik aidiyet duygusunu oluşturmaktı. Bir yıllık eğitimin sonunda öğrencilerimizden aldığımız geribildirimlerde Tezmaksan sınıfında aldıkları CNC eğitimine yönelik kariyer planladıklarını gördük. Bu da bizi çok mutlu etti. Tezmaksan’ın sunduğu kaliteli eğitim sayesinde öğrencilerimizde ciddi bir gelişme gözlemledik. Kişisel olarak özgüvenleri de yerine geldi. Üstelik Tezmaksan gibi bir firmanın arkalarında olduğunu bilmeleri, onları kendilerinden emin hale getirdi. Tezmaksan tarafından açılacak ikinci sınıfa başvuru oranı, ilkinin başarısı sayesinde yüzde 100 arttı. Öğrencilerimiz ikinci kez açılacak Tezmaksan sınıfına girebilmek için birbiriyle yarışıyor” açıklamasında bulundu.

Okul Kurucusu Tahir Fırat Şuekinci de “Hedefimiz sanayiye nitelikli personel yetiştirmek. Bu hususta Tezmaksan, böyle nitelikli bir sınıf açarak bize müthiş destek oldu. Sanayi tecrübesinin, öğrencilere kazandırılması için gerçekleşen bu girişim çok kıymetli. Tezmaksan sanayi ile iç içe ve eğitime de profesyonelce yaklaşan bir firma. Okul-sanayi işbirliğine gönül verdiğini kanıtlayan pek çok faaliyet yürütüyor. Böylece eğitime destek olmakla kalmayıp başka kuruluşlara da okul-sanayi işbirliği konusunda örnek oluyor” diye konuştu.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor