Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Türk Peştamalını Amerika'ya Götüren Girişim: Haremliq

Türk girişimciler tarafından Amerika’da kurulan Haremliq.com, Türkiye’nin en kaliteli pamuğundan üretilen peştamal havlu ve bornozları yurtdışı pazarları ile buluşturuyor.

Merkezi Amerika’nın Oregon eyaletinin Portland kentinde bulunan Haremliq.com, genç girişimciler tarafından geçtiğimiz yıl Kasım ayında Anadolu’nun geleneksel tekstil ürünleri ve motiflerini farklı ülkelerle tanıştırmak amacıyla kuruldu. 2018 Haziran ayında Ar-Ge çalışmaları ve deneme üretimlere başladı. Beş aylık bir sürecin ardından girişim, faaliyetlerine başladı.

Haremliq.com ürünleri, Türk sultanlarından esinlenilerek Portland’da tasarlanıyor, Türkiye’de Denizli başta olmak üzere Tokat ve Şile’de üretiliyor. Kadın ve çocuklara yönelik üretilen ürünler, büyük ilgi görüyor. Geleneksel Türk peştamalı başta olmak üzere çeşitli tekstil ürünleri ile modern zamanların hikâyesini yazan Haremliq.com'un Amerika ve Kanada’da çok sayıda müşterisi mevcut. Özellikle Amerika’da beklenenden fazla ilgi gören ürünler, pazar ağını giderek genişletiyor.

E-ticaret sitesi Haremliq.com, şimdilik sadece yurtdışından gelen taleplere cevap veriyor. Bu sebeple İngilizce dilinde pazarlama yapan site, farklı ülkelerdeki müşterileri için pazar alanını genişletmeyi planlıyor. Haremliq.com‘da henüz Türkiye’ye ürün satışı yapılmıyor. Ancak gelen taleplere cevap vermek için yakında Türkiye pazarında da aktif olacak.

Girişim hakkında detaylı bilgi için haremliq.com web adresini ziyaret edebilirsiniz. Girişim tanıtım haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 1.808 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Girişimcilik Ekosistemi, Tanıtım Haberi, Uluslararası / Global, Yeni Girişim
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız