Türk Girişimi Cbot, Google’ın Seçtiği 20 Şirket Arasında Yer Aldı

Mobil Dünya Kongresi’nde Google’ın lansman için özel oluşturduğu standında yer alması için seçtiği 20 şirketten biri Türk yapay zeka şirketi "Cbot" oldu. Detaylar haberimizde..

Mobil Dünya Kongresi’nde Google’ın lansman için özel oluşturduğu standında yer alması için seçtiği 20 şirketten biri Türk yapay zeka şirketi "Cbot" oldu.

Türkiye’nin lider yapay zeka şirketi Cbot, Google’ın ilk kez Mobile World Congress’te (MWC) duyurduğu RCS (Zengin İletişim Servisi) projesi üzerinde uygulama geliştiren dünyadaki ilk 20 şirketten biri oldu. Cbot’un İş Bankası için geliştirdiği Türkiye’nin yapay zeka tabanlı ilk FAQ chatbotunun Google’ın SMS uygulamalarını daha fazla özellik ekleyerek zenginleştiren RCS platformu üzerinden hizmet vereceği Mobil Dünya Kongresi’nde düzenlenen özel bir lansmanla duyuruldu.

Başta Amazon, eBay, İş Bankası, ING Bank, Türk Telekom, Anadolu Hayat Emeklilik ve n11 olmak üzere pek çok şirkete sunduğu sohbet bazlı yapay zeka teknolojileriyle lider konumda bulunan Cbot, hem Türkiye’de hem de global arenada başarılı işlere imza atmaya devam ediyor. Şirket son olarak Google’ın SMS ve MMS uygulamalarına yeni özellikler ekleyerek zenginleştiren RCS (Zengin İletişim Servisi) platformu üzerinden hizmet veren chatbotlarını hayata geçirdiğini duyurdu.

Cbot Kurucu ve CEO’su Mete Aktaş Google’ın RCS platformunda tamamı Türk mühendislerden oluşan yapay zeka şirketi olarak geliştirdikleri çözümle yer almaktan gurur duyduklarını aktararak şunları söylüyor: “Şirketimizin Ar-Ge yatırımlarının güzel ve heyecan verici bir çıktısını daha almaktan mutluluk duyuyoruz. Projemizi Google ile Mobile World Congress’te tüm dünyaya duyurmak ise apayrı bir deneyimdi. Bu proje ile kullanıcıların bir bankanın hizmetlerine ulaşabilmesi için uygulamasını indirme ya da web sayfasına gitme zorunluluklarını ortadan kaldırıyoruz. Artık müşteriler SMS uygulamaları üzerinden mesaj atarak bankalara ulaşabilecek ve sorularına anında cevap alabilecek. Markalar müşterilerinin hizmetlere ulaşımını kolaylaştırmak için şubeler ve ATM’ler açıyor, web sayfası hazırlıyor veya mobil uygulamalar geliştiriyor. Bu proje uygulama indirmeye ya da web sayfasına girmeye ihtiyaç olmadan, kullanıcıların bir arkadaşına mesaj atar gibi markaya ulaşmasını ve hizmet almasını sağlıyor. Cbot olarak Google işbirliğiyle geliştirdiğimiz teknolojiyi ilk olarak İş Bankası için hayata geçirdik. Bu doğrultuda, Türkiye’nin yapay zeka tabanlı ilk FAQ chatbotu, Google’ın SMS ve MMS uygulamalarını daha fazla özellik ekleyerek zenginleştirdiği RCS platformu üzerinden hizmet vermeye hazır hale getirildi.. Sahip olduğumuz bu yeni teknoloji ile bankalar, yapay zeka platformumuzun da sayesinde hızlı, güvenilir ve düşük maliyet ile müşteri memnuniyetini arttırıyor. RCS üzerinden hizmet veren chatbotlarımız sayesinde bankalar müşterilerine sadece bir mesaj uzaklıkta olacak.”

Cbot hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.cbot.ai/tr-blog web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor