Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
TTGV, ‘‘Dijital Sağlık" Temasıyla Ideathon Etkinliği Düzenliyor

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV),  2018 yılında HİT Yatırım Programı ile başlattığı sağlık sektörü odağındaki faaliyetlere Ideathon etkinliği ile devam ediyor.

TTGV, sağlık sektörü ve teknolojileri pazarında fark yaratan yenilikler ve çözümler için  11 Ağustos Cumartesi günü Yeditepe Üniversitesi Kayışdağı Kampüsü’nde  ‘Dijital Sağlık’ temasında bir gün sürecek Ideathon etkinliği gerçekleştirecek.

Gerçekleşecek Ideathon ile amaç “Dijital Sağlık” konu başlığında ihtiyaç olarak karşılığı doğrulanmış özgün yenilikçi çözümlerin oluşmasını tetiklemek ve ekosistemdeki yeni sağlık girişimlerinin filizlenmesi için bir kaynak oluşturulmasına olanak sağlanacak 

Ideathon etkinliğinde sağlık sektöründen katılımcılar yaşadıkları ya da gözlemledikleri problemleri/ ihtiyaçları ortaya koyarken girişim geliştiriciler ise fikrin nasıl bir girişim olacağını simüle etmeye çalışacaklar.

Bu sayede daha ilk günden gerçek anlamda pazarda karşılığı bulunacak ticari ürün fikirlerinin girişimciler tarafından ortaya konulması hedeflenmektedir.

Ideathon’da sağlık sektörü profesyonelleri ile birlikte, yine sağlık sektöründeki ihtiyacı ya da problemi anlamış fakat bunu işe dönüştürememiş uzman, profesyonellerin yanı sıra girişim kurma heyecanına sahip, gelişime açık girişimcilerle aynı ortamda bir gün süre ile birlikte çalışmalarının sağlanması öngörülüyor.

Uzun vadede Ideathon ve benzeri etkinliklerde oluşturulan fikirleri HİT Yatırım Programı'nda desteklemek isteyen TTGV yeni yatırım fırsatlarını daha erken aşamada etkileyerek, yönlendirme fırsatını sunmayı hedeflemekte.

Unutmayın,  Ideathon etkinliği 11 Ağustos Cumartesi günü Yeditepe Üniversitesi Kayışdağı Kampüsü’nde gerçekleştirecek.

Ideathon etkinliği hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.ideathon.ttgv.org.tr web adresini ziyaret edebilir, başvuru işlemlerinizi ise buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Haberimizi sağlık sektöründe faaliyet gösteren okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 1.633 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Bilim / Ar-Ge / Teknoloji, Etkinlikler, Sivil Toplum Örgütleri
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız