Sosyal Girişim Givin'den İlk Yılda Yarım Milyonluk Bağış Potansiyeli!

Elektronikten giyime, tiyatro biletlerinden pilates dersine kadar her türlü ürün ve hizmetin satılarak Sivil Toplum Kuruluşları (STK) için alışveriş yoluyla bağışa dönüştüğü mobil uygulama Givin'e ilk yılında 500 bin TL değerinde bağış ürünü eklendi. Detaylar haberimizde..

Elektronikten giyime, tiyatro biletlerinden pilates dersine kadar her türlü ürün ve hizmetin satılarak Sivil Toplum Kuruluşları (STK) için alışveriş yoluyla bağışa dönüştüğü mobil uygulama Givin'e ilk yılında 500 bin TL değerinde bağış ürünü eklendi.

Türkiye'nin sivil toplum kuruluşlarına destek olmak için geliştirilmiş ilk iş modeli ve mobil uygulaması Givin, uygulama mağazalarına geçtiğimiz yıl hızlı bir giriş yaptı. Kişilerin ve markaların her türlü ürün ve hizmetin satış gelirini sivil toplum kuruluşları için bağışa dönüştürmelerini sağlayan, tüm alışveriş gelirlerinin sivil toplum kuruluşlarına aktarıldığı Givin, ilk senesini 500 bin TL'lik bağış potansiyeli yaratarak tamamladı.

“Alışverişin en “iyi” hali” olarak tanıtılan uygulamada kullanıcılar ve markalar bir yıl içerisinde toplam 500 bin liralık kullanılmayan eşya, ürün ve hizmeti geliri bağışlanmak üzere Givin'de satışa çıkardı. Givin'de geliri bağışlanmak üzere satışa çıkarılan bu ürün ve hizmetlerden de, TOG, Tohum Otizm Vakfı, KAÇUV, TOÇEV, TEGV, Koruncuk Vakfı ve HAÇİKO için toplam 100 bin TL'lik bağış işlemi gerçekleşti.

Duyarlı Markalar da Durmuyor, Destek Oluyor

Givin'de artık markaların ürünlerini de uygun bağış tutarlarına bulabilmek mümkün. Kişiden kişiye bağış karşılığında eşya alışverişi ile başladığı yolculuğunda duyarlı markaları da dahil ederek büyümeye devam eden Givin'de promosyonla iyiliği birleştiren markalar, indirim kodları, denetmek istedikleri ürünlerini ya da hizmetlerini uygun bağış tutarları karşılığında yeni kullanıcılarla buluşturabiliyor. Bir yandan eğitim, çocuklar, gençler ve hayvanlar için çalışan sivil toplum kuruluşlarına destek olan markalar, bir yandan da potansiyel kullanıcılara ulaşabiliyor.

Yenilikçi sosyal girişimin kurucu ortağı Başak Süer,Biz Givin ile iyilik için bir tohum attık ve uygulamayı indirip aramıza katılan her yeni kullanıcımızla iyiliği daha da büyütüyoruz. İlk yılımızdaki rakamlar, bağışçılık ve sosyal fayda alanında büyük bir potansiyeli gerçekleştirmeye başladığımızı gösteriyor. Givin ile herkesin verebileceği bir şeyler var; tüm kişi ve kurumlar için bağışı özgürleştiriyor ve verimli bir hale getiriyoruz. O yüzden, Givin uygulamasını indirmek bile iyiliğe desteğin bir göstergesi. Bu güzel hareketin parçası olmak isteyen herkesi givin ile modern kahramanlar topluluğumuza bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Tüm alışveriş gelirlerinin bağışa dönüştüğü givin mobil uygulamasında destek sağladıkça toplanan puanlar ile lider tahtasında yükselerek dönemsel yarışmalarla birbirinden farklı ödüller de kazanmak mümkün.

Mobil uygulama Givin hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.givin.co web adresini ziyaret edebilirsiniz. Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor