KoçSistem Girişimcilik Platformu TechSquare'i Hayata Geçirdi!

KoçSistem, Türkiye’de açık inovasyon kültürünü yaygınlaştırmak ve güçlü bir ekosistem oluşturarak girişimciliği desteklemek amacıyla yeni nesil girişimcilik platformu TechSquare’i hayata geçirdi. Detaylar haberimizde..

KoçSistem, Türkiye’de açık inovasyon kültürünü yaygınlaştırmak ve güçlü bir ekosistem oluşturarak girişimciliği desteklemek amacıyla yeni nesil girişimcilik platformu TechSquare’i hayata geçirdi.

KoçSistem tarafından hayata geçirilen TechSquare girişimcilik ekosistemi yaratarak, değişen ve gelişen teknolojilere yön verecek bir platform olmayı amaçlıyor.

KoçSistem odak alanlarındaki IoT, Analitik, Güvenlik ve İş Çözümleri konularında en son teknoloji ve trendleri hedefleyerek yaptığı çalışmalara, girişim ekosistemini de katarak hem kurum içi hem de açık inovasyon ekosisteminde B2B teknoloji girişimlerini desteklemeyi hedefliyor.

Techsquare’a dair görüşlerini paylaşan KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca “Girişimciliğin güçlenmesi ve yaygınlaşması, sağlam bir ekosistemin varlığından geçiyor. Girişimcilerin iş fikirlerini geliştirmesinde ihtiyaç duyacağı oyuncuları bir araya getirmek ve onların arasında iletişim köprüsü kurmak kilit konulardan biri haline geldi. Bu nedenle platformumuz aracılığıyla teknoloji alanındaki tecrübelerimizi girişimcileri desteklemek amacıyla kullanmayı hedefliyoruz.” dedi.

TechSquare ile seçilen girişimlere birçok destek sağlanıyor. İşte o desteklerden bazıları;

  • KoçSistem’in kurumsal bulut hizmeti, IoT platformu, güvenlik çözümleri ve yazılım geliştirme araçlarından faydalanma
  • Girişimcilerle birlikte, iş ortaklığı yaparak teknoloji çözümlerini yenilikçi bir şekilde iş dünyasına sunma fırsatı
  • Ulusal ve uluslararası şirketlerle temas kurmasına olanağı
  • Girişimlere fiziksel çalışma alanı

KoçSistem tarafından hayata geçirilen girişimcilik platformu TechSquare hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.techsquare.com.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor