BTM Projelerinden TemizlikDevi'ne 3 Milyon TL Yatırım!

BTM çatısı altındaki girişimcilerden temizlikdevi.com projesine, işadamı Ahmet Babayiğit, 3 milyon lira değerleme üzerinden yatırım yaptı. Detaylar haberimizde..

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) iştiraki olan ve yatırımcı ile iş fikirlerini buluşturmayı amaçlayan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin (BTM) bünyesinde üretilen projeler yatırımcı çekmeye başladı. BTM çatısı altındaki girişimcilerden TemizlikDevi projesine, işadamı Ahmet Babayiğit, 3 milyon lira değerleme üzerinden yatırım yaptı.

Faaliyetleri İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından da desteklenen BTM’de ilk yatırım haberi temizlikdevi.com projesinden geldi. İşadamı Ahmet Babayiğit, temizlikdevi.com’a 3 milyon TL değerleme üzerinden yatırım yaptı.

TemizlikDevi, faaliyet gösterdiği şehirlerdeki firmaları tek bir platformda toplayarak halı yıkama, kuru temizleme, ev temizliği başta olmak üzere taksitli ve güvenli olarak online temizlik siparişi vermeyi sağlayan bir pazar yeri platformu olarak dizayn edildi. Bu amaçla temizlikdevi.com hızlı, uygun fiyatlı ve güvenilir hizmetler sunuyor.

Hedef 81 İl, 2 Bin 500 Firma

TemizlikDevi’nin kurucusu Ömer Demir, oluşturdukları platforma şu anda 60 şehirde 1000’in üzerinde firmanın katıldığını belirtti. Aldıkları bu yatırımla birlikte pazarlama stratejilerini daha da kuvvetlendireceklerini kaydeden Demir, “Amacımız ilk aşamada 2 bin 500 firma ile 81 şehrin tamamında yer almak” dedi.

TemizlikDevi sitesine yatırım yaparak, BTM bünyesinde üretilmiş iş fikirlerini destekleyen ilk yatırımcı olan Ahmet Babayiğit ise söz konusu iş fikrini Ömer Demir’e ve projeye inancından dolayı desteklemeye karar verdiğini söyledi.

Yatırımcıların gerçek iş fikirlerine ihtiyacı olduğunu ve Türkiye’nin bu anlamda önemli mesafeler kat edeceğine inandığını belirten Babayiğit, “BTM’de üretilen iş fikirlerini destekleyerek sadece bir fikrin hayata geçmesini sağlamakla kalmadığımızı; hem fikirlerin önünü açtığımızı hem de iyi bir yatırım yaptığımızı düşünüyorum. Bu fikirlerin hayata geçmesi ile sadece fikri üreten ve o fikre yatırım yapan bizler değil, ülkemiz de kazanacaktır” dedi.

Start-up Üniversitesi

İstanbul Ticaret Odası’nın desteği ile faaliyete geçen ve “Al fikrini gel, fikrin iş yapsın” sloganı ile yola çıkan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, birçok fikrin hayata geçmesine ön ayak oluyor.

“Start-up Üniversitesi” mantığı ile çalışan BTM, ekonomiye katkı sağlayabilecek fikri olanların projelerinin, Hızlandırma Kampı’nda gelişmesine destek oluyor ve yatırımcıların karşısına çıkabilecek olgunluğa ulaştırıyor. Ardından da İstanbul Ticaret Odası’nın 400 bini aşkın üyesi başta olmak üzere söz konusu fikirle ilgilenebilecek olan yatırımcıları BTM Sahne’ye davet ederek, girişimcilere yatırım yapmaya yönlendiriyor. Yaklaşık 6 ay önce faaliyetlerine başlayan BTM'de şu ana kadar 92 proje iş fikri olarak geliştirildi.

TemizlikDevi girişimine başarılar diliyor, yatırımcı Ahmet Babayiğit'i tebrik ediyoruz. Girişim hakkında detaylı bilgi için www.temizlikdevi.com web adresini ziyaret edebilirsiniz. Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor