Türkiye'nin İlk Çocuk Kuluçka Merkezi Açılıyor!

İnternetin yayılması ve erişimin her kesimi kaplaması ile hayatımıza giren girişimcilik ruhu çocukları da içine çekti. Türkiye'nin ilk çocuk kuluçka merkezi Fikir Değirmeni ile Workinton partnerliğinde kuruluyor. Detaylar haberimizde..

İnternetin yayılması ve erişimin her kesimi kaplaması ile hayatımıza giren girişimcilik ruhu çocukları da içine çekti. Türkiye'nin ilk "Çocuk Kuluçka Merkezi"Fikir Değirmeni ile Workinton partnerliğinde kuruluyor.

Fikir Değirmeni Çocuk Kuluçka Merkezi, 2 yıl boyunca, hafta sonları 9-17 yaş aralığında yer alan çocuklara fikir, proje ve iş geliştirme alanlarında eğitim verip, çocuklardan yenilikçi ve üretim esaslı iş modelleri geliştirecek.

Şubelerinin kapılarını Fikir Değirmeni Çocuk Kuluçka Merkezi’ne açan Workinton, geleceğin girişimcilerine küçük yaşta destek olarak ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak.

Neden Çocuk Kuluçka Merkezi?

Çocuk Kuluçka Merkezi, çocuklarımızın ilgi ve ihtiyaçlarına yönelik eğitimleri belirleyerek, 15 kişilik sınıflarda eğitim verecek. Ezberci olmayan, yenilikçi eğitim metotları kullanarak hayallerine ulaşmasına yardımcı olacak.

Çocuk Kuluçka Merkezi ile çocukların aldıkları girişim esaslı eğitimin sonunda, bireyin hayatı boyunca üretme ve geliştirme bilincini kazanması hedefleniyor.

Fikir Değirmeni Çocuk Kuluçka Merkezi hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.fikirdegirmeni.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor