Young Business Academy 2017 Yılı Mezunlarını Verdi

Genç MÜSİAD tarafından düzenlenen girişimcilik, liderlik, inovasyon ve iş adamı yetiştirme programı “Young Business Academy”, 10 Aralık 2017 tarihinde düzenlenen sertifika töreniyle ikinci serüvenini başarıyla tamamladı. Detaylar haberimizde..

Ortadoğu Grup ana sponsorluğunda, Genç MÜSİAD tarafından düzenlenen girişimcilik, liderlik, inovasyon ve iş adamı yetiştirme programı “Young Business Academy”, 10 Aralık 2017 tarihinde düzenlenen sertifika töreniyle ikinci serüvenini başarıyla tamamladı.

Organizasyona, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Genç MÜSİAD Genel Başkanı Engin Akdağ, Albayrak Holding CEO’su ve MÜSİAD 3.Dönem Genel Başkanı Doç.Dr.Ömer Bolat, Ortadoğu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gür ve iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

Doğu Bölgelerindeki Girişimcilere Özel Destek

Düzenlenen törende açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, ülkemizin özellikle doğu bölgelerine büyük bir önem verdiklerini ifade etti. Boynukalın, “Kalkınmaya açık doğu bölgelerindeki kardeşlerimize ve o bölgede proje yapan girişimcilerin çalışmalarına, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak destek vermeye hazır olduğumuzun altını çizmek isteriz.” dedi.

Yılmayacak, Yorulmayacaksınız

Organizasyonda konuşma gerçekleştiren MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, geleceğin girişimcileri ve işadamları olmaya aday gençlere bir dizi tavsiyelerde bulundu.

MÜSİAD’ın 1990 yılında 12 genç girişimcinin bir araya gelmesiyle yolculuğuna başladığını belirten Kaan, iş dünyasının zorluklarına dikkat çekti. Kaan, “ Bugün, üye sayımızla, dünyanın en etkin ve yaygın STK’sı olmakla övünürken, bu yolun nasıl kat edildiğini bildiğimiz ve bunun değerini bilenlerle yola devam ettiğimiz için gurur duyuyoruz. İş dünyası mücadeledir; adım attığınız ilk günden itibaren karşınıza çıkacak, önünüze konacak engellerle savaşmaktır. Bu mücadelenin altından kalkabileceğinize olan inancınız varsa, girişimci bir ruhunuz var demektir. Bir girişimciyi, yolda yoran, ümitsizliğe kapılmasına sebep verecek birçok şey olabilir; yılmayacaksınız, yorulmayacaksınız. Önce kendinize, sonra yaptığınız işe sonuna kadar inanacaksınız.” diye konuştu.

Yaralı Coğrafyalardaki Kardeşlerimize El Uzatmalıyız

Büyük bir medeniyetin varisleri olduklarının ve bu anlamda kendilerine büyük bir misyon düştüğünün altını çizen Kaan, “Avrasya’nın orta noktasında, Balkanları, Ortadoğu’yu, Akdeniz’i ve Kafkasları birleştiren anahtar ülke olarak sorumluluğumuz büyük. Bölgesinde medeniyet inşa ufkuna sahip, yegâne aktör olarak ön plana çıkan ülkemiz, arzu edilen yaygın bir küresel barışın yegâne umududur. Gayri Safi Milli Hasıla’ya oranla en fazla insani yardım yapan ülke olmamız da, bunun en açık göstergesi. Bu gerçeği de, övünmek için dile getirmiyoruz. Yaralı coğrafyalardaki kardeşlerine el uzatmanın bir sorumluluk olduğunu, akçe işi değil yürek işi olduğunu hatırlatmak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Girişimcilik Vurgusu

Girişimciliğin geleceğin inşa edilmesinde büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyen Doç.Dr. Ömer Bolat ise, genç nüfusun iş dünyasına kazandırılması ve girişimciliğe dönük faaliyetlere her zaman destek olduklarını vurguladı. Bolat, “Biliyoruz ki, hedeflerimizi ve özlemlerimizi, ancak dinamik, etkin ve stratejisi olan bir gençlikle gerçekleştireceğiz. Potansiyelimiz olan genç nüfus, yani sizler, bu süreçleri hakkıyla yönetecek ve başaracaksınız. Özellikle sözümün bu noktasında girişimciliğin önemine işaret etmek isterim. Girişimcilik konusunda biz büyükleriniz, sizleri daha çok teşvik ve motive edeceğiz; çeşitli hamilik modelleri kapsamında farklı birikim ve tecrübelerle sizlerin buluşmasını sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Gelecek Biziz Sloganıyla Girişimci Kardeşlerimize Destek Oluyoruz

Programda konuşma yapan Genç MÜSİAD Genel Başkanı Engin Akdağ, girişimciliğin ülke ekonomisinin kalkınmasında temel etmen olduğuna işaret etti. Türkiye’de refahın arttırılması adına girişimciliğin teşvik edilmesi gerektiğini vurgulayan Akdağ, “Biz Genç MÜSİAD olarak; “gelecek biziz” sloganıyla girişimci kardeşlerimize elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyor ve faaliyetlerimizi ağırlıklı olarak genç kardeşlerimize yönelik yapmaya gayret ediyoruz. ‘Young Business Academy’ eğitimlerimiz de bu projelerimizden sadece bir tanesi. Bununla beraber, tamamen genç girişimcilerimize yönelik olarak ‘Uluslararası Genç İşadamları Kongresi’ programları düzenliyoruz. Altıncısını nisan 2018’de düzenleyeceğimiz kongremizin bilgisini de buradan paylaşmak isterim.” şeklinde konuştu.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor