Mobilya Sektörü 12 Temmuz'da Hazerfen'da Buluşuyor!

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından KOBİ’lere yönelik olarak geliştirilen ’Hezarfen' Teknoloji ve Tasarım Geliştirme Projesi, 12 Temmuz’da, Bursa’da, Mobilya Sektörüne yönelik başlatılıyor. Detaylar haberimizde..

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından KOBİ’lere yönelik olarak geliştirilen ’Hezarfen' Teknoloji ve Tasarım Geliştirme Projesi12 Temmuz’da, Bursa’da, Mobilya Sektörüne yönelik başlatılıyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türk Patent ve Marka Kurumu, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği, İnegöl Organize Sanayi Bölgesi, İnegöl Mobilya Ağaç İşleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Endüstriye Tasarımcılar Meslek Kuruluşu işbirliğinde gerçekleştirilen projeden başvuruda bulunan firmalar yararlanacak.

Proje çerçevesinde sınai mülkiyet hakları, patent araştırması ve tasarım geliştirme konusunda birebir danışmanlık hizmeti verilmesi planlandı .Proje tamamlandığında tasarımcılar mobilya sektöründe faaliyet gösteren firmalar ile birlikte çalışarak, katma değeri yüksek yeni ürünler tasarlayabilecekler.

Projenin açılışı 12 Temmuz 2017 tarihinde İnegöl Sanayi ve Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Açılış programı çerçevesinde, projenin uygulanmasına yönelik hazırlanan işbirliği protokolünün imzalanmasının ardından, Bursa’da en fazla patent, faydalı model, marka ve tasarım başvurusu yapan firmalar ödüllendirilecek.

’Hezarfen' Teknoloji ve Tasarım Geliştirme Projesi ve gerçekleştirilecek program hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.turkpatent.gov.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor