KOSGEB Yeni Dönemde İmalat Sanayine Yoğunlaşacak!

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, KOSGEB’de yeni bir vizyon, yeni bir ekip ile sahaya çıktıklarını, yeni dönemde KOSGEB destekleriyle imalat sanayine yoğunlaşacaklarını söyledi. Detaylar haberimizde..

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir UzkurtKOSGEB’de yeni bir vizyon, yeni bir ekip ile sahaya çıktıklarını, yeni dönemde KOSGEB destekleriyle imalat sanayine yoğunlaşacaklarını söyledi.

Uzkurt, Ankara’da KOSGEB il müdürleri ile yaptığı koordinasyon toplantısında, “KOSGEB’e yeni bir vizyon kazandırarak, ülkenin ekonomik değerine katkı sağlayacak işlere imza atmamız gerekli.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, KOSGEB il müdürlerine; “Yapmış olduğumuz işleri lüzumsuz görmeden, bir an önce bertaraf etme anlayışı ile değil de en küçük işleri bile önemseyerek yapmalıyız. Bizim yapacağımız olumlu işler hem bize hem de bize bu işi emanet edenlere mal edileceği gibi, olumsuz işlerde aynı şekilde yansıyacaktır. Vatandaş memnuniyeti sizin performans göstergenizdir. Vatandaş odaklı çalışarak, vatandaşın işini ivedilikle çözüme kavuşturmalıyız.  KOSGEB’de açmış olduğumuz yeni sayfa ile bu ülkeye hizmet etmek için ne gerekiyorsa onu hep birlikte yapacağız. Her ilde yapmış olduğumuz işlerde  birkaç olumlu nokta koyabilirsek bu noktalar zamanla bir bütün halini alacaktır.” diye konuştu.

Uzkurt: “Yeni Dönemde İmalat Sanayine Yoğunlaşacağız.”

Başkan Uzkurt, KOSGEB’de yeni bir vizyon, yeni bir ekip ile sahaya çıktıklarını,  yeni dönemde KOSGEB destekleriyle imalat sanayine yoğunlaşacaklarını söyledi.

Uzkurt, özellikle KOSGEB Destek Programları'nın, imalat sanayinin güçlendirilmesi, teknoloji tabanlı girişimcilerin geliştirilmesi ve yurt dışından ithal edilen ürünlerin yurt içinde üretilmesi gibi başlıklarda yeniden güncelleneceğini ifade etti.

KOSGEB’in ülke ekonomisinde çok farklı bir rol üstlendiğinin altını çizen Cevahir Uzkurt, “Mevzuata sıkışıp kalmamalıyız. Bürokrasiden arındırılmış, vatandaş odaklı çalışarak, yapmış olduğumuz olumlu işler ile somut veriler elde etmeliyiz.  Böylece,  bize bu emaneti tevdi edenlerin karşısına başımız dik bir şekilde çıkabiliriz.” dedi.

KOSGEB kaynaklı haberimizi imalat sanayiinde faaliyet gösteren okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 3.337 kişi okudu.
Kategori: Girişimci Destekleri, KAMU, KOBİ
Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor