Bayer, Sağlık Teknolojisi Girişimcilerini Arıyor!

Bayer’in sağlık alanında teknoloji girişimlerini desteklemek, girişimcilik ekosistemini güçlendirmek ve girişimlerle iş birliği yaparak inovatif sağlık hizmetlerini geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği Grants4Apps Programı’nın yeni başvuru dönemi başladı. Detaylar haberimizde..

Bayer’in sağlık alanında teknoloji girişimlerini desteklemek, girişimcilik ekosistemini güçlendirmek ve girişimlerle iş birliği yaparak inovatif sağlık hizmetlerini geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği Grants4Apps Programı’nın yeni başvuru dönemi başladı.

Geçtiğimiz yıllarda yalnızca girişimcilerin katılımına açık olan programda bu yıl; bilim insanlarından, olgunluk seviyesine ulaşmış inovasyon şirketlerine kadar sağlık teknolojileri ile ilgilenen herkes projeleriyle yer alabilecek. Girişimcilere yönelik düzenlenen “Accelerator” kategorisine, 18 yaşını doldurmuş tüm genç girişimciler başvuruda bulunabiliyor.

Sağlıkta yeni teknolojiler ve iş modellerinin öncelikli olarak destekleneceği beşinci dönem Grants4Apps başvuruları www.grants4apps.com/accelerator adresinden 31 Mayıs’a kadar kabul ediliyor.

Grants4Apps’ten Dijital Sağlık Alanındaki Uygulamalara Tam Destek!

Bu yıl, ilk kez olgunluk seviyesine ulaşmış şirketler, bilim insanları ve geliştiriciler de artık Grant4Apps’e başvurabilecek. Programın “Dealmaker” kategorisinde değerlendirilecek başvurular, klinik araştırmalar, data analizi, biyobilişim araçları, yapay zeka,eğitim teknolojisi,nefroloji, kadın sağlığı, endometrioz, göğüs hastalıkları, kardiyoloji, hematoloji, onkoloji, radyoloji, bulaşıcı hastalıklar ve oftalmoloji alanlarında geliştirilecek müşteri odaklı ve rakipsiz kullanıcı deneyimi sağlayan yenilikçi teknolojilerin kullanılması gibi ölçütlere göre değerlendirilecek. Bu alanlara ek olarak, tüm yenilikçi sağlık çözümleri ile de başvuruda bulunulabiliyor.

İnovasyona dayalı sağlık çözümleri geliştiren projeler için başvurular ise 30 Haziran 2017’ye kadar www.grants4apps.com/berlin/program/dealmaker-berlin-2017/üzerinden yapılabiliyor.

Grants4Apps, Accelerator kategorisine katılmaya hak kazanarak programda ilk beşe giren her ekibe 50 bin Euro nakit desteği sunulurken, Deal Maker kategorisinde ise Bayer ile iş birliği fırsatı sunuluyor. Ayrıca kazanan ekipler, Eylül – Ekim 2017 tarihleri arasında Bayer’in Berlin’de bulunan Genel Merkezi’nde özel ofis ve uzman mentorlarla çalışma fırsatlarıyla da destekleniyor.

Grants4Apps Programı hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz web adresini www.grants4apps.com ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi sağlık sektöründe faaliyet gösteren okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor