Şirket Ortağım Meleklerinden Staj Odaklı Sosyal Ağa Yatırım Geldi!

Stajyer arayan firmalarla staj arayan öğrencileri akıllı bir sistem ile eşleştirerek bir araya getiren Stajim.net, Şirket Ortağım Melek Yatırım Ağı’ndan yatırım aldı. Detaylar Haberimizde..

Stajyer arayan firmalarla staj arayan öğrencileri akıllı bir sistem ile eşleştirerek bir araya getiren Stajim.net, Şirket Ortağım Melek Yatırım Ağı’ndan yatırım aldı. Şirket Ortağım A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Sedef Korkmaz’ın lider yatırımcı olarak katıldığı yatırım turu; 9 yatırımcı ve Şirket Ortağım A.Ş.’nin yatırımı ile gerçekleşti.

Emre Aykan ve Elis Yılmaz tarafından 2014 Aralık’ta kurulan Stajim.net, stajyer arayan firmalarla staj arayan öğrencileri buluşturan staj odaklı bir ilan platformu. Aldıkları yatırım ile yakın zamanda yenilenen web sitesini beta olarak kullanıcılarına sunan Stajim.net, web sitesi ile beraber öğrencileri ve şirketleri birbirine bağlayan sosyal bir platform sunuyor. 

Web sitesi aylık 100 binden fazla kişi tarafından ziyaret ediliyor. 50 binin üzerinde üyesi olan ve web sitesi öğrenciler arasında tercih edilen bir ilan platformu haline gelmiş durumda. Kurulduğu günden bu yana 120’den fazla şirketle çalışan web sitesi stajyer bulma konusunda şirketlerin de tercih ettiği öncü platformlardan biri.

Daha önce Finansbank Geleceğin Patronları ve Akbank Girişimci Geliştirme programları'nda yer alan Stajim.net, geçtiğimiz ay Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi (Kworks) Hızlandırma Programı’na seçilen 7 girişimden biri oldu. Hızlandırma programı kapsamında çalışmaları devam eden Stajim.net; aynı zamanda Ankara StartUp Zirvesi’nde kazandığı ikincilik ödülü ile Bilkent CyberPark tarafından da destekleniyor.

Web sitesi yalnızca üniversite ve lise öğrencilerinin kariyer planları için çok önemli bir yer tutan staj ilanlarını yayınlamakla da kalmıyor. Aynı zamanda öğrencilerin kariyerleri ve kişisel gelişimleri açısından faydalı olabilecek içerikler üretip, onların tamamen donanımlı ve iş hayatına hazır profesyoneller olarak yetişmelerine katkı sağlıyor.

Türkiye’de artık üniversite mezunu işsiz kalmayacak mottosu ile yola çıkan Stajim.net kurucuları, öğrencilerin Stajim.net ile deneyim kazanıp kendini geliştirmiş, donanımlı üniversite mezunları olarak yetişmelerine katkı sağlayarak firmalar için kalifiye yeni mezun öğrenci kişi alım potansiyeli arttırmak istiyor ve uzun vadede Türkiye’deki yeni mezun işçi istihdamı problemine çözüm olmayı hedefliyor.

Stajim.net hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.sirketortagim.com ve www.stajim.net web adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor