Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor'a Altın Pusula Ödülü!

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD)  tarafından bu yıl “Birlikte Daha Güzel” temasıyla; 15.’si gerçekleştirilen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’nde Jüri Özel Ödülü, Microsoft Türkiye, Finansbank ve Habitat Derneği’nin işbirliği ile hayata geçirilen Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projesinin oldu. 

5. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’ne 135’i kurum, 72’si Genç İletişimci Projesi olmak üzere 16 ana ve 10 alt kategoride 207 proje başvuruda bulundu. Projelerden 33’ü ödüllendirildi. Törende, iletişim duayenleri Betûl Mardin ve TÜHİD Kurucusu Prof. Dr. Alâeddin Asna adına da, “Betûl Mardin Geleceği Şekillendiren Liderler” ve “Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik” ödülleri verildi.

Hedef 5 Bin Çocuğa Kod Yazma Eğitimi Vermek

Çocukların bilgisayar karşısında tüketici olmaktan çıkıp üretici konumuna gelmesi amacıyla Microsoft Türkiye, Finansbank ve Habitat Derneği tarafından hayata geçirilen Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projesi çocukların yaratıcılığını ve bilgisayar becerilerini geliştirecek, onları programcılık ile tanıştırarak kod okuryazarlığı bilincini yaymayı hedefliyor. Proje kapsamında Türkiye’nin farklı illerinde 8-12 yaş arasındaki çocuklara, sınıf ortamında 16 saatlik “KODU Programlama Dili” eğitimi veriliyor. Çocukların bilgisayar becerilerini ve analitik düşünme yeteneklerini ilerletmek amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında Siirt’ten Bursa’ya 22 ilde 8-12 yaş arasında 4 bin 528 çocuğa eğitim verildi. Hedef 5 bin öğrenciye kod yazma eğitimi vermek.

Finansbank’a Harika Matematik ile Eğitim Ödülü

Finansbank törende ayrıca “Harika Matematik Sergisi” ile Sponsorluk İletişimi dalında Eğitim Ödülü’nün sahibi oldu. Finansbank’ın Minik Eller Büyük Hayaller Platformu kapsamında hayata geçirilen Harika Matematik Sergisi, The ZONE by Finansbank’ta İstanbul’daki çocukların ziyaretine açık.

Finansbank ayrıca, gezici bir tır ile sergiyi Anadolu’daki çocuklar ile de buluşturdu. Matematiği eğlenceli yönüyle çocuklarla buluşturan ve Ortaokul Matematik Dersi Öğretim Programı’na da uygun olan sergi, her şehirde yerel yönetimler ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin desteğiyle belirlenen mekanlarda birer hafta boyunca çocukların ziyaretine açıldı. Çocuklar, “Brahma Kulesi”, “Mükemmel Vitruvis”, “Aynalar”, “Sesin Geometrisi” ve “Gemiyi Batmaktan Kurtar” modüllerinin bulunduğu sergiyi keyifle gezdi.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız