"Hayal Edin Gerçekleştirelim" Yarışmasının Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Kredi Kayıt Bürosu’nun hayata geçirdiği sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışması “Hayal Edin Gerçekleştirelim”in en başarılı projeleri ödülleri ile buluştu. Türkiye genelinde 135 farklı üniversiteden, 1253 öğrenci toplam 920 projeyle yarışmaya başvurdu. Detaylar Haberimizde..

Kredi Kayıt Bürosu’nun hayata geçirdiği sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışması “Hayal Edin Gerçekleştirelim”in en başarılı projeleri ödülleri ile buluştu. Türkiye genelinde 135 farklı üniversiteden, 1253 öğrencinin toplam 920 projeyle başvurduğu yarışmada büyük ödülün sahibi Kültür Sanat kategorisi'nden çıktı. Üniversitelilerin yoğun ilgi gösterdiği yarışmada bu yılki öğrenci katılımı geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 71 artış gösterdi.

Kredi Kayıt Bürosu’nun, üniversite öğrencilerinin sosyal sorumluluk konularındaki farkındalıklarını ve toplumsal sorunlara karşı duyarlılıklarını artırmak amacıyla başlattığı ve yoğun ilgi gören “Hayal Edin Gerçekleştirelim” yarışmasının üçüncü döneminin en başarılı projeleri belirlendi. Türkiye genelindeki 135 farklı üniversitede ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi gören 1253 öğrencinin Çevre, Eğitim, Findeks Finansal Okuryazarlık, Kültür-Sanat, Sağlık & Spor ve Toplumsal kategorilerinde toplam 920 proje başvurusu alındı. Geçtiğimiz yıla kıyasla yarışmaya başvuran proje sayısında yüzde 64, başvuran öğrenci sayısında ise yüzde 71 artış gerçekleşti. Kültür Sanat kategorisinde birinciliğe layık görülen proje, aynı zamanda yarışmanın büyük ödülünün de sahibi oldu.

Kredi Kayıt Bürosu’nun ev sahipliğinde jüri üyeleri, öğrenciler, üniversitelerin rektör, dekan ve bölüm başkanları ile pek çok davetlinin de katılımıyla gerçekleşen Ödül Töreni’nde Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz; “Kredi Kayıt Bürosu olarak bu yıl üçüncüsünü hayata geçirdiğimiz ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışmasını başarıyla sonlandırdık. Amacımız, gelecekte karar verici konumuna geçecek gençlerin sosyal sorumluluk bilinçlerini geliştirmek ve enerjilerini bu alana yönlendirmekti. Bu yıl farklı konularda hazırlanan 1253 öğrencinin bireysel ve grup olarak hazırladığı toplamda 920’ye ulaşan projelerini değerlendirdiğimizde bu amaç için doğru adımlar attığımızı gördük.

Geçen yıla göre yüzde 71 oranında artarak 920’ye ulaşan projelerimizin birçoğu gerçekleştirilmeyi hak ediyor. Dolayısıyla bu yarışma ile ilgili başlangıçta koyduğumuz hedefleri her yeni dönemde katlayarak ilerlediğimizi söyleyebilirim. Gelecek yıllarda yarışmayı geleneksel hale getirerek daha da geliştirmek bizim de en büyük isteğimiz. Bugüne kadar bu projeye inanarak bize destek veren değerli jüri üyelerimize, üniversitelerimize, emeği geçen herkese ve bu güzel projeleri yaratan değerli gençlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Büyük ödül Eskişehir’e Gitti!

Yarışmada, “Büyük Ödül”ü jüriden en yüksek puanı alarak, Kültür Sanat kategorisindeki ‘Ellerle Üretilen Renkler’ projesiyle Anadolu Üniversitesi İç Mimarlık bölümünden Meltem Akar kazandı. Kültür Sanat kategorisinde de kategori birincisi olan Akar, 10.000 TL’lik büyük ödülün sahibi oldu. Hapishanede doğup büyüyen çocukların hayatlarına dışarıda olan akranları aracılığıyla renk katmanın hedeflendiği projede, çöpe gidecek kâğıt ve mum boyaların geri dönüşüm kutularında biriktirilerek hapishanedeki çocuklara gönderilmesi hedeflenmekte.

Bu yıl da Çevre kategorisine gelen ‘Sosyal Medya Ödülü’ ise Ege Üniversitesi’nden Engin Arıkan ve Mehmet Bilir’e ait ‘TemizLike’ projesine verildi. Proje sahipleri 5.000 TL’lik ödülü almaya hak kazandı.

Her kategoride jüri üyelerinden en yüksek puanı alan kategori birincileri 5.000 TL’lik ödülün sahibi olurken, kategori ikincileri 3.000 TL ve kategori üçüncüleri 1.000 TL’lik para ödülünü kazandı.

Yarışmada 6 kategorinin birincileri ise şöyle sıralandı:

Kategori Üniversite Öğrenci Adı Proje
Çevre Kategori Birincisi
Akdeniz Üniversitesi

Grup Perla

  • Cenk Samet Yangın,
  • Ayşe Gültekin
Tasarrufa Geç Stand By’da kalma
Eğitim Kategori Birincisi Gazi Üniversitesi Emre Taşgın Sesli Soru Bankası
Findeks Finansal Okuryazarlık Birincisi Düzce Üniversitesi Mahmut Gel Finansal Danışmanım
Kültür-Sanat Kategori Birincisi Anadolu Üniversitesi Meltem Akar Ellerle Üretilen Renkler
Sağlık Kategori Birincisi Selçuk Üniversitesi Muhammet Tırpan Sağlıklı Yolculuk Sağlıklı Müdahale
Toplumsal Kategori Birincisi Akdeniz Üniversitesi

Grup Filtre

  • Taylan Ahen,
  • Selim Burunkaya,
  • Mert Ercan
Park etme, Fark et!

“Hayal Edin Gerçekleştirelim” sosyal sorumluluk proje yarışması hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.hayaledingerceklestirelim.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor