Kapsayıcı Büyüme, IV. Sürdürülebilir Finans Forumu’nda Ele Alınacak!

Sürdürülebilir Finans Forumu, çevresel açıdan sürdürülebilir ve sosyal açıdan kapsayıcı büyümenin finansmanı konusunda farkındalık sağlamak üzere bu yıl “Kapsayıcı Büyüme İçin Kapsayıcı Finans” başlığıyla 11 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Detaylar haberimizde..

Sürdürülebilir Finans Forumu, çevresel açıdan sürdürülebilir ve sosyal açıdan kapsayıcı büyümenin finansmanı konusunda farkındalık sağlamak üzere bu yıl “Kapsayıcı Büyüme İçin Kapsayıcı Finans” başlığıyla 11 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın da açılış konuşmacıları arasında yer aldığı Forum’da, güçlü ve sürdürülebilir büyüme için finansmanın kapsayıcı olmasının önemi masaya yatırılacak.

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye), Birleşmiş Milletler Çevre Programı Finans Girişimi (UNEP FI) ve Global Compact Türkiye iş birliğiyle düzenlenen Sürdürülebilir Finans Forumu’nun dördüncüsü, 11 Mayıs 2016’da gerçekleştirilecek.

Borsa İstanbul’un ev sahipliğinde, Garanti Bankası ve Şekerbank’ın ana sponsorluğu, TSKB’nin ise destek sponsorluğu ile düzenlenecek Forum’un bu yılki teması, 2016-2018 Orta Vadeli Program (OVP) kapsamında sıkça değinilen çevresel açıdan sürdürülebilir ve sosyal açıdan kapsayıcı büyümenin finansmanı konusunda farkındalık sağlamak üzere “Kapsayıcı Büyüme İçin Kapsayıcı Finans” olarak belirlendi.

Açılış konuşmalarını Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, UN Global Compact Türkiye Başkanı Mustafa Seçkin ve SKD Türkiye Başkanı Canan Ercan Çelik’in yapacağı Sürdürülebilir Finans Forumu’nda, güçlü ve sürdürülebilir büyüme için finansmanın kapsayıcı olmasının önemi masaya yatırılacak.

Forum’da “Gelişmekte Olan Ülkelerde Kapsayıcı Finans” ve “Finansal Kapsayıcılık Konusunda İyi Uygulamalar” başlığıyla gerçekleştirilecek panellerde de, yerli ve yabancı uzmanlar, sürdürülebilir ve kapsayıcı büyüme ile finansman arasındaki ilişkiyi iş dünyası açısından ele alarak bu alanda gerçekleştirdikleri iyi uygulamaları paylaşacaklar.

IV. Sürdürülebilir Finans Forumu hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.skdturkiye.org web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi finans sektöründe faaliyet gösteren okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor