Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Türkiye Geçen Yıl Yüzde 4 Büyüdü!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 2015 yılına ait büyüme rakamlarını değerlendirdi. 4'üncü çeyrek ve 2015 yılı büyümesinin beklentiler doğrultusunda gerçekleştiğini belirterek, "Türkiye, birçok uluslararası kuruluşun ve finans kurumunun yılbaşında ve ortasında yaptığı tahminlerden daha hızlı büyüdü." ifadelerini kullandı.

Gayrisafi yurtiçi hasıla (GSYH) değerinin 2015 yılında sabit fiyatlarla yüzde 4 arttığını bildiren Işık, 4'üncü çeyrek büyümesinin ise yüzde 5,7 olarak gerçekleştiğini kaydetti. Açıklanan rakamların, Türkiye'nin "güçlü büyüme"sine devam ettiğini gösterdiğine işaret eden Işık, 4'üncü çeyrek ve 2015 yılı büyümesinin beklentiler doğrultusunda gerçekleştiğini belirtti.

Işık, Orta Vadeli Program'da yer alan büyüme tahmininin de yüzde 4 olduğunu hatırlatarak, bu oranın yakalandığını vurguladı. Türkiye'nin birçok uluslararası kuruluşun ve finans kurumunun yılbaşında ve ortasında yaptığı tahminlerden daha hızlı büyüdüğüne dikkati çeken Işık, "Daha önce tahmin ettiğimiz gibi 4'üncü çeyrekte büyümenin öncüsü imalat sanayi olmuştur. İmalat sanayi büyümesi son çeyrekte yüzde 7,8 olarak gerçekleşmiştir." ifadesini kullandı.

Haberin devamını okumak için: http://www.sanayi.gov.tr/NewsDetails.aspx?newsID=21165&lng=tr

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 1.647 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: KAMU, Ulusal
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız