Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Türk Ekonomisine İyi Eğitimli Girişimciler Katkı Sağlayacak!

İzmir bölgesinde melek yatırım ve girişimciliği daha da yaygınlaştırmak amacıyla BIC Angel Investments ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (IYTE) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde gerçekleşen imza töreni IYTE Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden, BIC Angel Investments kurucusu Dr. Joachim Behrendt, Softin Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı ve BIC Angel Investments melek yatırımcısı Coşkun Ural’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

Melek yatırımcılık ve girişimcilik ekosistemin daha hızlı büyümesine katkıda bulunmak için eğitim seminerleri, yatırımcı buluşmaları ve startnow101 gibi yeni programlar açıklayan BIC Angel Investments, İzmir bölgesinde melek yatırım ve girişimciliği daha da yaygınlaştırmak için İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile işbirliği protokolü imzaladı.

Üniversitelilere Girişimcilik Fırsatı

Türkiye melek yatırımcılık ekosistemine katkılarından dolayı ‘Yılın Melek Yatırımcı’sı ödülünü de kazanan BIC Angel Investments’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Joachim Behrendt, Türkiye’de üniversite gençliğinin girişimcilik ve yeni fikirleri hayata geçirme konusunda daha da desteklenmesi gerektiğini söyleyerek, genç girişimcilerin Türk ekonomisine belli bir dönem sonra önemli katkılar sağlayabileceklerini belirtti. Açıkladıkları startnow101 isimli program ile fikir aşamasındaki girişimlere bile destek olabilme kabiliyetine eriştiklerini söyleyen Behrendt, altın değerindeki genç fikirleri BIC Angel Investments içerisinde yer alan meslek duayenleri mentorluğünde hayata geçirmek istediklerini ekledi.

Girişimcilik Türkiye’nin Genlerine İşlenmeli

Gelişmiş ekonomilere bakılınca halen gelişim aşamasında olan Türkiye girişimcilik ekosistemine taze kan ve fikirlere ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Behrendt, gençlerin girişimcilik ve liderlik konusunda daha da fazla cesaretlendirilmesi gerektiğini söyledi. Behrendt, girişimcilik konusunda gençliğe ne kadar çok fırsat tanınırsa başarılı girişim çıkma oranının da aynı şekilde artış kaydedileceğini dile getirdi.

BIC Angel Investments hakkında daha detaylı bilgi için www.bicangels.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız