Türk Ekonomisine İyi Eğitimli Girişimciler Katkı Sağlayacak!

İzmir bölgesinde melek yatırım ve girişimciliği daha da yaygınlaştırmak amacıyla BIC Angel Investments ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (IYTE) arasında işbirliği protokolü imzalandı. Detaylar haberimizde..

İzmir bölgesinde melek yatırım ve girişimciliği daha da yaygınlaştırmak amacıyla BIC Angel Investments ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (IYTE) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde gerçekleşen imza töreni IYTE Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden, BIC Angel Investments kurucusu Dr. Joachim Behrendt, Softin Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı ve BIC Angel Investments melek yatırımcısı Coşkun Ural’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

Melek yatırımcılık ve girişimcilik ekosistemin daha hızlı büyümesine katkıda bulunmak için eğitim seminerleri, yatırımcı buluşmaları ve startnow101 gibi yeni programlar açıklayan BIC Angel Investments, İzmir bölgesinde melek yatırım ve girişimciliği daha da yaygınlaştırmak için İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile işbirliği protokolü imzaladı.

Üniversitelilere Girişimcilik Fırsatı

Türkiye melek yatırımcılık ekosistemine katkılarından dolayı ‘Yılın Melek Yatırımcı’sı ödülünü de kazanan BIC Angel Investments’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Joachim Behrendt, Türkiye’de üniversite gençliğinin girişimcilik ve yeni fikirleri hayata geçirme konusunda daha da desteklenmesi gerektiğini söyleyerek, genç girişimcilerin Türk ekonomisine belli bir dönem sonra önemli katkılar sağlayabileceklerini belirtti. Açıkladıkları startnow101 isimli program ile fikir aşamasındaki girişimlere bile destek olabilme kabiliyetine eriştiklerini söyleyen Behrendt, altın değerindeki genç fikirleri BIC Angel Investments içerisinde yer alan meslek duayenleri mentorluğünde hayata geçirmek istediklerini ekledi.

Girişimcilik Türkiye’nin Genlerine İşlenmeli

Gelişmiş ekonomilere bakılınca halen gelişim aşamasında olan Türkiye girişimcilik ekosistemine taze kan ve fikirlere ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Behrendt, gençlerin girişimcilik ve liderlik konusunda daha da fazla cesaretlendirilmesi gerektiğini söyledi. Behrendt, girişimcilik konusunda gençliğe ne kadar çok fırsat tanınırsa başarılı girişim çıkma oranının da aynı şekilde artış kaydedileceğini dile getirdi.

BIC Angel Investments hakkında daha detaylı bilgi için www.bicangels.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor