Körfez Bölgesi'ndeki En Etkili 10 İş İnsanından Birisi Türk!

TAV Grubu CEO'su Sani Şener, inşaat sektöründe Körfez Bölgesi'ndeki en etkili iş insanları listesinde ilk 10'da yer alan tek Türk iş insanı oldu. Detaylar haberimizde..

TAV Grubu CEO'su Sani Şener, inşaat sektöründe Körfez Bölgesi'ndeki en etkili iş insanları listesinde ilk 10'da yer alan tek Türk iş insanı oldu.

TAV Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Sani Şener, Construction Week tarafından inşaat sektöründe Körfez Bölgesi'nin ilk 10 ismi arasında gösterildi.

TAV İnşaat'tan yapılan açıklamaya göre; Şener, endüstrinin prestijli yayınlarından Construction Week tarafından hazırlanan ve inşaat sektöründe Körfez Bölgesi'nin en etkili 100 iş insanı'nın açıklandığı listede 10. sırada yer aldı. Şener, 2015 yılının listesinde ilk 10'da yer alan tek Türk iş insanı oldu.

TAV'ın, havalimanı inşaatında dünyanın en büyük şirketi olduğuna işaret eden dergi, şirketin, Körfez Bölgesi'nde Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Katar başta olmak üzere güçlü bir varlık gösterdiğini bildirdi. Construction Week ayrıca, TAV'ın çok kültürlü bir insan kaynağına sahip olduğunu ve çalışanlarının profesyonel ve kişisel gelişimine yatırım yaptığını ifade etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Grubu CEO'su Şener, "Bu liste sembolik bir anlam taşısa da, aynı zamanda Türk mühendislik tekniğinin ve işçiliğinin ve de kurumsal yönetimin dünyanın en zor pazarlarında gösterdiği başarının bir göstergesidir. Medine, Cidde, Riyad, Abu Dabi, Umman ve Dubai'de çalışan gencecik mühendislerimizin, mimarlarımızın ve diğer tüm elemanlarımızın ödülüdür. Biz onlara sadece tecrübemizle öncülük ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Körfez Bölgesi'nin hızlı bir büyüme gösterdiğini ve bugün inşaat endüstrisi açısından dünyanın en rekabetçi coğrafyası konumunda olduğunu kaydeden Şener, TAV olarak havalimanı sektöründe uzmanlaştıklarını ve tercih edilen bir marka haline geldiklerini dile getirdi. TAV İnşaat'ın, üstlendiği iş büyüklüğü açısından Engineering News Record tarafından dünyanın en büyük havalimanı yapım şirketi olarak gösterildiğini de hatırlatan Şener, "İnşaat şirketimiz Orta Doğu'da büyümesine devam ederken, havalimanları işletme şirketimize fırsatlar açmaya devam ediyor. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Körfez Bölgesi'ndeki en etkili 100 iş insanları listesini incelemek isterseniz www.constructionweekonline.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Dünya kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor