5 Nisan'daki birFİKRİNmiVAR? Yarı Finalinde Hangi Girişimler Yarışacak?

Türk Televizyonlarında bir ilk ile tam 2 milyon TL'lik ödülün girişimcilere dağıtılacağı Türkiye’nin en büyük girişimcilik yarışması BİR FİKRİN Mİ VAR, "yarı final" heyacanıyla 360 ekranlarında birbirinden ilginç fikirlerin önünü açmaya devam ediyor! Detaylar haberimizde.. Detaylar haberimizde..

Türk Televizyonlarında bir ilk ile tam 2 milyon TL'lik ödülün girişimcilere dağıtılacağı Türkiye’nin en büyük girişimcilik yarışması BİR FİKRİN Mİ VAR, "yarı final" heyacanıyla 360 ekranlarında birbirinden ilginç fikirlerin önünü açmaya devam ediyor!

Bir Fikrin mi Var?’ın ana jürisi olan Zuhal Mansfield, Murat Kolbaşı, Yalçın Ayaydın ve Fuat Sami yarı final dönemi boyuncada girişimcilerin projelerini değerlendirecekler.

Her hafta 1 konuk jüri daha ağırlanacak olan yarışma iş dünyasından önemli isimlerinin katılımı ile gerçekleşecek. 2.000.000 TL büyük ödülün yanı sıra, değerli Sponsorlar da kendi alanlarındaki birincilere ödüllerini takdim edecekler.

Bu Hafta "birFİKRİNmiVAR?" Yarı Finalinde Yarışacak Girişimciler ve Girişimleri


MAKEY( Moduler Ardışıl Küçük Elektronik Yapboz)

Yarışmaya İstanbul'dan katılarak yarı finale kalmayı başaran girişimci Şahin İncik tarafından geliştirilen "Makey", mıknatıs ile birleştirilebilen küçük altıgen elektronik yapı bloklarından oluşturulan yapboz olma özelliği taşıyor. Proje hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz buradaki röportajımızı okuyabilirsiniz.


Pzioelektrik Seramiklerle Aracin Aydinlatma Enerjisinin Karsilanmasi

Yarışmaya İstanbul'dan katılarak yarı finale kalmayı başaran girişimci Gökhan Aldemir tarafından geliştirilen "Pzioelektrik Seramikler" ile aracın aydınlatma enerjisi karsılanabiliyor.  Kurşun içermemesiyle insan sağlığını düşünen bu projede piezo elektrik kristaller ile elektrik enerjisi elde edilebilecek.


"Otomatik Hidrolik Su Kontrol Kapağı"

Yarışmaya İstanbul'dan katılarak yarı finale kalmayı başaran girişimci  Nazır Kayacık tarafından geliştirilen "Otomatik Hidrolik Su Kontrol Kapağı" projesi su yapılarındaki suların kontrol edilmesine ve yönlendirilmesine olanak sağlayan yeni bir kapak sistemi. Proje hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz buradaki röportajımızı okuyabilirsiniz.


"Kablosuz Enerji Transferi"

Yarışmaya Afyon'dan katılarak yarı finale kalmayı başaran girişimci Metin Ceylan tarafından geliştirilen "Kablosuz Enerji Transferi" projesi ile enerji kablo olmadan kullanılan cihaza aktarılabiliyor. Belirli bir alanda üretilen elektirik kablosuz bir şekilde priz olmadan kullanılabiliyor. Bu proje ile telefonlar prizsiz şarj edilebiliyor. Proje hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz buradaki röportajımızı okuyabilirsiniz.


Şahin İncik, Gökhan Aldemir, Nazır Kayacık ve Metin Ceylan isimli girişimciler projelerinin detaylarını pazar akşamı birFİKRİNmiVAR? Jürisine sunacak. 5 Nisan 2015 Pazar akşamı 19:00’da TV360 ekranlarında yayınlanacak birFİKRİNmiVAR? TV Show’unu izleyerek bu girişimler hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

birFİKRİNmiVAR? yarışması hakkında diğer tüm detaylar için www.birfikrinmivar.com web adresini ziyaret edebilir, girişim başvurularınızı buradan yapabilirsiniz.

Haberimizi iş fikri veya girişim prototipi olan ve yatırım arayan girişimci okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor