Elektrikli ve Elektronik Atık Kahramanları Bu Projeyle Ödüllendiriliyor!

İstanbul’da 5-6 Mart 2015 tarihleri arasında düzenlenecek Elektrikli ve Elektronik Atık Zirvesi’nde Türkiye’de bir ilk olarak e-atık konusunda uğraş verenleri desteklemek için “Elektrikli ve Elektronik Atık Kahramanları Ödülü” projesi hayata geçiriliyor. Detaylar haberimizde..

İstanbul’da 5-6 Mart 2015 tarihleri arasında Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) ve Enerji Verimliliği (ENVER) tarafından düzenlenecek ve İTÜ, İTÜ Arı Teknokent ve İTÜNOVA TTO ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Elektrikli ve Elektronik Atık Zirvesi’nde Türkiye’de bir ilk olarak e-atık konusunda uğraş verenleri desteklemek için “Elektrikli ve Elektronik Atık Kahramanları Ödülü” projesi hayata geçiriliyor.

Zirve Başkanı, İTÜ Öğretim Üyesi ve SÜT-D Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu, atık yönetiminin sürdürülebilir üretim ve tüketimin en önemli parçası olduğunu ifade ederek, nüfusu hızla artan, endüstrisi gelişen Türkiye’de elektrikli ve elektronik atık konusunun her yönü ile bilinmesi ve farkındalık yaratılması amacıyla zirvenin konunun tüm paydaşlarını bir araya getireceğini belirtti.

Karaosmanoğlu, bu kapsamda, üretim ve tüketimde e-atık yönetimini başarıyla yapanlar ve konuyla ilgili uğraş verenleri desteklemek için “Elektrikli ve Elektronik Atık Kahramanları Ödülü” projesini hayata geçirdiklerini belirterek, şunları söyledi:

Atıklar ulusal servetimizdir. Günlük yaşamımızda her yerde elektrikli ve elektronik eşyalarla yan yanayız. Onlardan vazgeçemeyiz. Onlarsız yapamayız. Bizlere kolaylık, refah ve yaşam kalitesi sağlayan bu eşyaların atıklarını doğru yönetmeliyiz. Biz de SÜT-D olarak e-atık ile ilgili toplumda bilinirliği arttırmak ve konuya dikkati çekmek için ‘e-atık kahramanlarını’ belirleyeceğiz ve ödülleri zirvenin ilk günü olan 5 Mart’ta takdim edeceğiz.

Unutmayın, Elektrikli ve Elektronik Atık Kahramanları Ödülü’nün son başvuru tarihi 23 Şubat 2015.

Elektrikli ve Elektronik Atık Kahramanları Ödülü hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve başvuruda bulunmak isterseniz www.sut-d.org web sayfasını ve Elektrikli ve Elektronik Atık Zirvesi hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz de www.istanbuleews.org web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi üretim ve tüketimde e-atık yönetimini başarıyla yapanlar ve konuyla ilgili uğraş verenler başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Hanife Merve Özcan Hakkında

İnönü Üniversitesi “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi” Lisansı 2011 mezunu yazar, Anadolu Üniversitesi “Marka İletişimi” bölümüne devam etmektedir. Bir kurs merkezinde “Bilgisayar Kullanımı” dersleri veren, dijital ajanslarda profesyonel olarak yaptığı Sosyal Medya Uzmanlığı işine Freelance olarak devam eden Yazar; Aralık 2014 - Mayıs 2015 aralığında Girişim Haber'de editörlük ve sosyal medya uzmanlığı yapmıştır.

Yorumlar

istanbuleews.org
istanbuleews.org
Haberimiz istanbuleews.org tarafından alıntılandı: www.istanbuleews.org/.../

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor