Etohum 2015 Yılı İçin Seçtiği Girişimleri Girişimcilik Zirvesi'nde Açıkladı!

Etohum, 31 Ocak Cumartesi günü İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maslak Kampüsü’ndeki Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği Etohum Girişimcilik Zirvesi’nde 2015’in en başarılı 15 girişimini açıkladı. Detaylar haberimizde..

Etohum, 31 Ocak Cumartesi günü İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maslak Kampüsü’ndeki Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği Etohum Girişimcilik Zirvesi’nde 2015 yılında destek vereceği 40 girişimi ve 2015’in en başarılı 15 girişimini açıkladı.

26-28 Şubat tarihinde Antalya’da gerçekleştirilecek 7. Startup Turkey organizasyonuna katılma hakkı kazanan girişimciler, bu aşamadan sonra bir dizi mentorluk ve eğitim sürecini tamamlayacak, yatırımcılarla yüz yüze görüşmeler yaparak girişimlerini büyütmeye çalışacaklar.

2015′in Etohum 40 Listesi

Düzenlenen etkinlikte Etohum ilk olarak 2015 yılında destek vereceği 40 girişimi açıkladı. Bu liste Türkiye’nin en başarılı girişimcilerinin oluşturduğu bir jüri tarafından toplamda 2000′e yakın girişimin arasından seçildi. Böylece 2015′te Etohum’dan destek alma şansı yakalayacaklar. İşte o liste:

Etohum 40 2015:

Invidyo, 2Gossip, Locby, Pao, Yerin Hazır, Zeus, LastOda, Social Attend, MINIQ, Pozitif Pro, Öde.al, SocioMonitor,  Bi’kutu Mutluluk, Mugmoo, Cubic.fm, Cepyol, İyi Sahne,  Richiepic, Taglette İşte Manikür, Maşinga, Chall, DeneYorum, Sensmarine, Buradan Oraya, Game Looper, Pandora, Rent’n Connect,  Easy Guitar, Chain ve Positive Energy, Formetre, Kahin

Türkiye’nin Başarılı Yatırımcılarından Etohum 15 Seçimleri

Etohum, en başarılı 15 girişim listesini oluşturmak ve bu yıl içinde yatırım yapılacak internet girişimcilerini belirlemek için detaylı bir çalışma gerçekleştirdi. Etohum’a katılan girişimler 16 Ocak Cuma günü, aralarında Mastercard Türkiye Genel Müdürü Mete Güney, Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, Vestel Yönetim Kurulu Üyesi Emre Zorlu, Esas Holding CEO’su Çağatay Özdoğru, Sina Afra, Selçuk Saraç, Sait Kayahan ve Akakçe Kurucusu Koray Karataş’ın olduğu bir yatırımcı grubuna yatırımcı sunumlarını gerçekleştirdiler.

İşte 2015’in Etohum’da seçilen en başarılı 15 girişimi:

LastOda: Burak Balkaya ve Selen Balkaya tarafından kurulan LastOda telefonunuz ya da tabletiniz üzerinden yüksek standartlı ve uygun bütçeli son dakika konaklama fırsatları sunan bir mobil uygulama. Oteller LastOda sisteminde henüz dolduramadıkları odalar için uygun fiyatlı teklifler yayınlayarak boş oda maliyetlererini azaltıyor, doluluk oranlarını ve karlılıklarını artırarak yeni bir misafir kitlesine görünür hale geliyorlar.

MINIQ: Metin Taşçı tarafından kurulan MINIQ, kreş ve etüd merkezleri için özel olarak geliştirilen bir yönetim ve takip sistemi. Web tabanlı çalışan MINIQ, kurumların öğrenci ödeme takibi gibi tüm iş akış süreçlerini gerçek zamanlı olarak ve kolayca yönetmelerini sağlıyor.

ÖDE.AL: Fevzi Güngör ve Ali Can Baykal tarafından kurulmuştur. KOBİ’ler için yalnızca mobil telefon ya da tablet üzerinden başka bir cihaza ihtiyaç duymadan kredi kartı ile ödeme kabul edebildikleri, CRM ve raporlama modülüyle talepler yaratıp satışlarını arttırabildikleri bir platform. ÖDE.AL, satıcı ve müşteriyi bir araya getirirken ödemelerde ve satış sonrasında da taraflara katma değer kazandırıyor.

Bi’kutu Mutluluk: Merdol Başer, Ayşe Şimşekci ve Aslıcan Aydın tarafından kurulan Bi’kutu Mutluluk, teker teker özenle seçilmiş ve kullanıcı için tasarlanmış mutlu ürünlerin, tasarımıyla kişileri gülümsetecek mutlu kutusu içerisinde toplanıp kullanıcıya gönderilmesi demek. Bi’kutu Mutluluk kutularından, Bi’kutu Mutluluk tasarım ürünleri, özel olarak tasarlanmış partner marka ürünleri ve tasarım grafik ürünler çıkamakta.

Cubic.fm: Boğaziçi Üniversitesi mezunları Erdem Gelal, Onur Yavuz, Özgür Akçalı ve Barış Can Aktepe tarafından kurulan Cubic.fm, farklı müzik servislerini tek noktada birleştirerek dijital müzikteki parçalanmış yapıyı ortadan kaldıran bir müzik platformu.

Cepyol: Egemen Sekeralp, Ali Güldür ve Mert Pozcu tarafından kurulmuştur. Cepyol; Otel, uçak, araç kiralama, otobüs biletleri ve İDO biletlerinin cep telefonundan satışı sistemi.

Richiepic: Bilkent Üniversitesi öğrencileri Tunç Tuğcu, Eren Kırımlı ve Melih Ekmekçi tarafından kurulan Richiepic, şu ana kadar oluşturulmuş aplikasyonlara yenilikçi bir bakış açısı getirerek, fotoğraf yarışmaları anlayışına farklı bir boyut kazandıracak.

İşte Manikür: Müge Meydan, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra Hamburg Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı yaparak bir süre sonra İşte Manikür’ü hayata geçirmiş. İşte Manikür, iş kadınlarına zaman kazandırmak için şirketlerle anlaşarak “manikür servisini” iş yerlerine götüren online randevu sistemi.

Chall: Boğaziçi Üniversitesi mezunları, Oğuz Aslan, Mertcan Savaşçı ve Burak Boysan tarafından kurulan Chall; kullanıcıların takipçilerine, bağlı bulundukları gruplara ya da tek bir kişiye meydan okuyabildiği global bir meydan okuma ağı. Mobil bir uygulama olan Chall kullanıcılarına yeni bir meydan okuma şansı verdiği gibi, mevcut olan meydan okumalara da cevap vermelerine izin veriyor.

Sensmarine: Tufan Özdoğan tarafından kurulan Sensmarine, bir Tekne Takip sistemi. Kişiler teknelerini internet üzerinden izleyebilmekte, teknelerinin bulunduğu lokasyonu, izlediği rotayı, teknenin hızını, yakıt tüketimini uzaktan takip edebilmekte.

Buradan Oraya: Cambridge mezunu Mark Zealey 2009 yılında İstanbul’a taşındıktan sonra Buradan Oraya’yı kurmuş. Burada Oraya, Türkiye’nin ilk halk ulaşım ve yolculuk bilgilendirme sistemi. Şu an Türkiye’nin 6 farklı şehrinde ayda 100.000′den fazla kullanıcı sistemi kullanmakta. Buradan Oraya ile farklı ulaşım şekillerini dahil eden yolculuk planlama ve zaman hesaplama yapılabilme.

Pandora: Kemal Akçalı ve Caner Soyer tarafından kurulan Pandora, inşaat ve mimarlık sektörleri için özelleştirilmiş bir artırılmış gerçeklik uygulaması. Bir mimari makette bulunan özelliklerin yanı sıra animasyonlar ile zenginleştirilmiş görselliğe sahip olup, daha etkileyici bir kullanıcı deneyimi, taşınabilirlik ve pazarlama kabiliyeti sunar.

Rent’n Connect: Özgür Gen ve Deniz Aydemir tarafından kurulan Rent‘n Connect, düşük maliyetli ve esnek, 3G’li mobil cihaz kiralama servisi. Rent‘n Connect, pahalı dolaşım ücretlerinden kaçınmak ve Türkiye’deyken hızlı, güvenilir ve uygun ücretli mobil internet erişimine ihtiyaç duyan turistlere hizmet vermekte.

Chain: Kemal Apaydın tarafından kurulan Chain, seminer, konferans ve fuar gibi etkinliklerde çevrenizde bulunan profesyonellerle daha kolay tanışabilmenizi sağlayan bir mobil uygulama.

Positive Energy: Soner Hacihaliloglu, Fatih Kılıç ve Cem Aybars tarafından kurulan Positive Energy, enerji tüketimi analizi, tahmin ve raporlama portalı. Bu portalda ticari zincirler, enerji giderlerini otomasyon cihaz markası bağımsız olarak ihtiyaçları doğrultusunda gerçek zamanlı olarak takip edebilecekler, analizini yapacaklar ve ileriye dönük enerji tüketim tahminlerini yönetebilecekler ve bu tüketimlerini raporlayabilecek.

Etohum 2015 seçimleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz 2015.etohum.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Girişim Haber ekibi olarak desteklenmek ve yatırım yapılmak üzere seçilen ilk 15 girişimin girişimcilerini tebrik ediyor, Etohum kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilginize sunuyoruz.

Yazar Hanife Merve Özcan Hakkında

İnönü Üniversitesi “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi” Lisansı 2011 mezunu yazar, Anadolu Üniversitesi “Marka İletişimi” bölümüne devam etmektedir. Bir kurs merkezinde “Bilgisayar Kullanımı” dersleri veren, dijital ajanslarda profesyonel olarak yaptığı Sosyal Medya Uzmanlığı işine Freelance olarak devam eden Yazar; Aralık 2014 - Mayıs 2015 aralığında Girişim Haber'de editörlük ve sosyal medya uzmanlığı yapmıştır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor