Bu Global İnovasyon Ödülü İlk Kez Bir Türk Firmanın Oldu!

Güneş enerjisi sektörünün Oscarı' olarak kabul edilen 'Intersolar Innovation Awarrd 2013' ödülünü 'Solar Thermal Technologies' klasmanında Kayseri'de güneş enerjileri alanında üretim yapan Ezinç aldı. Şirket, bu ödülü alan ilk Türk firması oldu. Dünyanın en büyük Güneş Enerjisi Konferans ve Ticaret Fuarı olan Intersolar Europa kapsamında düzenlenen ’Intersolar Innovation Awards’ töreni Almanya’nın Münih kentinde düzenlendi. Detaylar haberimizde..

'Güneş enerjisi sektörünün Oscarı' olarak kabul edilen 'Intersolar Innovation Awarrd 2013' ödülünü 'Solar Thermal Technologies' klasmanında Kayseri'de güneş enerjileri alanında üretim yapan Ezinç aldı. Şirket, bu ödülü alan ilk Türk firması oldu.

Dünyanın en büyük Güneş Enerjisi Konferans ve Ticaret Fuarı olan Intersolar Europa kapsamında düzenlenen ’Intersolar Innovation Awards’ töreni Almanya’nın Münih kentinde düzenlendi.

101 aday arasından seçilen 7 finalist aday, 15’er dakikalık sunumlarda jüriye ve izleyicilere ürünlerinin innovatif özelliklerini anlattı. Günün sonunda Avrupanın tanınmış güneş enerjisi otorite isimlerinden oluşan jüri ödül sahibini açıklandı.

İlk Türk Firması

Kayserili Ezinç, kuruluşunun 30’uncu yılını kutladığı 2013 yılında inovasyon ödülünü ’Nanasol’ ürünü ile aldı. Törende ödülü Ezinç A.Ş. adına Genel Müdür  Hakan Alaş ile Dış Ticaret Sorumlusu  Fatih İçik birlikte aldılar. Nanosol’un, son kullanıcının kolayca kurup çalıştırabileceği, pratik, ekonomik ve portatif güneş enerjili su ısıtma sistemi olduğunu belirten Ezinç A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ezinç, bu ödülü alan ilk Türk firması olduklarını belirterek, şöyle dedi:

"Günümüzde işletmelerin yenilik yapmadan rekabetçi üstünlüklerini, pazar paylarını ve kârlılıklarını koruyabilmeleri mümkün gözükmemektedir bu bağlamda AR&GE ve inovasyon kurumların en hayati yapı taşlarından biri haline gelmiştir.

Hızla değişen çevre şartları karşısında ayakta kalabilmek ve yarışta bir adım önde olabilmek için inovasyonu, kurumların belkemiği olarak konumlandırmak gerekmektedir. Biz uzun vadeli büyümemizi teknolojiye ve AR-GE’ye yaptığımız yatırımlara dayandırarak ’Sürekli yenilikçilik’ vizyonuyla ulusal ve uluslararası piyasalardaki pazar payımızı artırmayı hedeflemekteyiz. Aldığımız Dünya çapındaki bu ödül bize doğru yolda emin adımlarla ilerlemekte olduğumuzu göstermektedir."

Ezinç Güneş Enerjisi hakkında daha fazla bilgi için www.ezinc.com.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ezinç firmasını ve çalışanlarını tebrik ediyor, DHA kaynaklı alıntı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor