Groupon, Gelişen Pazarların Merkezi Olarak İstanbul'u Seçti!

Groupon (NASDAQ: GRPN), şirketin gelişen pazarlar bölge merkezinin İstanbul olacağını duyurdu. Groupon, İstanbul’u merkezi coğrafi konumu, yenilikçi bir niteliğe sahip pazarı ve e-ticarete odaklılığı nedeniyle seçti. İstanbul merkezli bölge, EMA (Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü PJ Vandepitte tarafından yönetilecek. Üç yıldır Groupon’da görev yapan Vandepitte, en son Groupon Benelüks’ün Genel Müdürlüğü görevini üstleniyordu. Daha önce McKinsey & Company ve Deloitte’ta çalışan Vandepitte, 2007 yılında INSEAD’den mezun olmuştur. Detaylar haberimizde..

Groupon (NASDAQ: GRPN), şirketin gelişen pazarlar bölge merkezinin İstanbul olacağını duyurdu. Groupon, İstanbul’u merkezi coğrafi konumu, yenilikçi bir niteliğe sahip pazarı ve e-ticarete odaklılığı nedeniyle seçti. Groupon’un Amerika dışındaki ülkeler için uluslararası merkezi İsviçre’nin Schaffhausen kentinde bulunuyor.

İstanbul merkezli bölge, EMA (Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü PJ Vandepitte tarafından yönetilecek. Üç yıldır Groupon’da görev yapan Vandepitte, en son Groupon Benelüks’ün Genel Müdürlüğü görevini üstleniyordu. Daha önce McKinsey & Company ve Deloitte’ta çalışan Vandepitte, 2007 yılında INSEAD’den mezun olmuştur.

Groupon International’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Veit Dengler, “Türkiye iki kıtanın merkezinde bulunuyor. Gayri Safi Milli Hasılası Çin’e yakın bir hızda büyüyen bir ülkede, gelişen pazarlar operasyonunu kurmak önemli bir fırsat. Türkiye’deki varlığımızı ileride genişletmeyi düşünüyoruz. PJ Vandepitte’in bölge yönetiminde ve Onur Aydın’ın Ülke Müdürlüğünde kendimizi güvende hissediyoruz,” dedi.

Groupon, Türkiye’de ŞehirFırsatı iştiraki ile çalışıyor. Şirket, Rusya, Polonya, İsrail, Romanya, Ukrayna, Güney Afrika ve Birleşik Arap Emirlikleri için Gelişen Pazarlar Bölge Merkezi olarak, satış, pazarlama ve iş geliştirme birimlerini İstanbul’da merkezileştirecek. Ayrıca, Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika için finans, operasyonlar ve iş liderlik ekiplerini de İstanbul’da konumlandıracak. 

Türkiye’nin ilk grup satın alma sitesi olan Şehir Fırsatı’nı hayata geçiren Groupon, yıl sonunda Üye İş Yeri Merkezi (Merchant Center) ve Akıllı Kampanya (Smart deals) gibi yeni kişiselleştirme teknolojilerini de sunacak.

Groupon Hakkında

Groupon, dünya çapında 48 ülkede yeme-içme, tatil, hizmet ve ürün kategorilerinde günlük kampanyalar sunmak üzere 2008’in Kasım ayında Chicago’da kuruldu. Groupon, global olarak günde 1.000’den fazla kampanya önerisi sunarak, hem kurumlara hem de tüketicilere kazanç sağlamak amacıyla seçkin iş ortakları ile çalışmaktadır. Şehrinizdeki en iyi kampanyalara ulaşmak için www.groupon.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz. Groupon dünyasında nasıl iş yapabileceğinizi öğrenmek için kurumsal@sehirfirsati.com adresine mail atabilirsiniz.

Ülkemizin ve İstanbul'umuzun bölge coğrafyasındaki etkinliğinin artırması ve hakettiği konuma ulaşması noktasında, teknoloji ve internet dünyasından gelen güzel bir adım olan haberimizi, e-ticaret sektöründe faal girişimci ve yatırımcılarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

İdris Cin / Girişim Haber

Yazar İdris Cin Hakkında

Matematik Mühendisi olup, 2005 yılından beri bilişim sektöründe Yazılım Mühendisi olarak çalışmakta olan İdris Cin, 2006'dan beri girişim analizleri yazdığı kişisel blogunu Eylül 2010'da Girişim Haber olarak profesyonelleştirdi. Girişim Haber Yayın Yönetmenliğinin yanısıra özel sektörde Yazılım Proje Yöneticisi ünvanıyla profesyonel hayatına devam etmektedir.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor