Türkiye Yaratıcılıkta Üst Sıralara Tırmanıyor

Bu yıl 20-26 Haziran tarihleri arasında 57’ncisi gerçekleştirilen Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali ile ilgili analizlerin, içgörülerin ve istatistiklerin yer aldığı 194 sayfalık “The Cannes Report” yayınlandı.

Bu yıl 20-26 Haziran tarihleri arasında 57’ncisi gerçekleştirilen Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali ile ilgili analizlerin, içgörülerin ve istatistiklerin yer aldığı 194 sayfalık “The Cannes Report” yayınlandı.Türkiye bu yıl festivalde aldığı 8 aslan ve 41 finalistlikle dünya yaratıcılık sıralamasında geçen yıla göre bir sıra ilerleyerek 17’nci sıraya yerleşti.

Yılın ajansı sıralamasında DDB&Co. dördüncü sırada yer alırken basın ve açıkhava kategorilerinde dünyanın en başarılı ilk on ajansı arasına girmeyi başardı. Aynı ajansın Başkanı ve Yaratıcı Yönetmeni Karpat Polat 2010’un en fazla ödül alan altıncı yaratıcı yönetmeni oldu. Cannes Report’un ortaya koyduğu bir başka önemli nokta da 1995-2010 yılları arasında Genç Aslanlar yarışmasında en fazla ödül alan ülkeler ele alındığında Türk Genç Yaratıcılarının dünya klasmanında beşinci sırada yer alması.
Bu yıl ikincisi yayımlanan Cannes Report’ta yer alan istatistikler ve analizler arasında her yarışma kategorisinde en fazla ödül alan reklamverenler, bağımsız ajanslar, networkler, yapım şirketleri, yaratıcılar, yönetmenler ve ajanslar bulunuyor. Festivalde ödül kazanan işlerin tüm listesini de içeren raporda ayrıca festivaldeki seminerlerden ana başlıklar ve jüri başkanlarından Cannes’a iş göndermek isteyen ajanslara tavsiyeler de yer alıyor. The Cannes Report 2010 festivalin web sitesi www.canneslions.com üzerinden temin edilebiliyor.

Bu içeriği 3.001 kişi okudu.
Kategori: Sosyal Girişimcilik, Yarışma

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor