Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
Hasan-Turgut-Ozdemir Tarafından Sunulan İçerikler
Gerçek Bir Futbol Başarı Öyküsü - Panyee FC [Video Haber]
Girişimcilik hiç bu kadar güzel anlatılmamıştı. Futbol aşkı sınır tanımıyor. Bir Tayland bankası reklamlarında Güney Tayland'ta bulunan bir köyün gerçek futbol efsanesini konu aldı...  Haberi Okuyun »
İhracat Yapmak İsteyene Destek Devletten Gelecek
Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat ERGÜN geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Osmaniye ziyareti sırasında İhracat yapmak isteyen ancak destek bulmakta zorlanan firma ve şahıslara müjdeli bir haber verdi. Kaban ERGÜN yaptığı açıklama ile KOSGEB ile ülke içerisinde hızlı bir destek atağına girdikl ...  Haberi Okuyun »
Kadın Girişimcilere Destek Müjdesi!
Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) tarafından Antalya Manavgat'da yapılan buluşmaya katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ŞAHİN kadın girişimcilerin yüzlerini güldürecek haberler verdi. Son dönemlerde özellikle örgütlenen kadın girişimcilerin ülke pazarındaki isimleri daha fa ...  Haberi Okuyun »
Sanayicilerden Ortak Enerji Santrali
Sanayi alanında en büyük giderlerin başında yer alan Elektrik Giderlerine bir çözüm bulmayı amaçlayan Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi (DOSAB) bu alanda oldukça zorlu bir adım atarak kendi enerjilerini üretme kararı aldılar. Yerli kaynaklarımızdan olan ve üretimi yeterli seviyeler ...  Haberi Okuyun »
Microsoft Türkiye Anadolu Turunda
Microsoft firmasının Türkiye kanadı özellikle Orta ve Küçük Ölçekli firmaları bilgilendirmek ve onlara Bilgi Teknolojileri hakkında çeşitli püf noktalar aktarmak adına Anadolu Turuna çıktı. Özellikle Orta ve Küçük ölçekli firmalarda bilgisayar teknolojisinin daha etkin kullanılması, çeşitli yazı ...  Haberi Okuyun »
Girişimci BİM Şimdide Operatörlüğe Soyundu
Toptan Fiyatına Perakende Satış çağrışımı ile başladığı Marketler Zinciri olma yarışında halen en fazla şubelerden birisine sahip olan market olma ünvanıyla devam eden BİM, Avea bünyesi altında kendi tarifesini yaratma işine girişti. BimCell adı verilen Sanal Operatörlük çalışması ile artık hay ...  Haberi Okuyun »
Türkiye Ar-Ge Merkezi Oluyor, Size de Yer Kapmak Düşüyor
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak yeniden düzenlenen eski Sanayi Bakanlığı gelecek yıllar konusunda oldukça önemli adımlar atmaya ve yatırımlar yapmaya devam ediyorlar. Geçtiğimiz günlerde bir konferans sırasında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün teknoloji ve Ar-Ge alanında ço ...  Haberi Okuyun »
2012 Yılı Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması Başladı!
Garanti Bankası'nın, Ekonomist dergisi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği'nin (KAGİDER) işbirliğiyle bu sene 6.'sını düzenlediği yarışma kapsamında, "Türkiye'nin Kadın Girişimcisi"nin yanı sıra, "Türkiye'nin Gelecek Vaad Eden Kadın Girişimcisi" ve "Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci" kategori ...  Haberi Okuyun »
İhracat'da 2011 Yılının 16 Şampiyon İli Açıklandı
2011'de devler ligine yeni katılan Antalya ve Konya ile şampiyon 16 il ihracatın yüzde 91'ini omuzladı. Devler liginin şampiyonu ise ihracatı 59 milyar doları geçen İstanbul oldu. Türkiye İhracatçı Birlikleri (TİM) verilerinden yapılan hesaplamalara göre, İhracat 2011 yılında tarihi bir rekora im ...  Haberi Okuyun »
Girişimci Ruhlar 2012'de de Buluşmaya Devam Ediyor!
Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (Junior Chamber International ) İstanbul Şubesi Girişimci Ruhlar Buluşmalarına 2012'de de devam ediyor. JCI İstanbul bünyesinde geçen yıl büyük ilgi uyandıran "Girişimci Ruhlar Buluşuyor!" etkinlikleri 2012'de de ...  Haberi Okuyun »
17'nci TOYP Ödülleri Sahiplerini Buldu
Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından Genç Liderler ve Girişimciler ( JCI ) Derneği ( Junior Chamber International ), bu yıl 17’inci kez gerçekleşen (Ten Outstanding Young Persons) “Türkiye’nin 10 Başarılı Genci Ödülleri” sahiplerini buldu. JCI Türkiye tarafından JCI İstanbul’nun ev sah ...  Haberi Okuyun »
Beklendiği Gibi Google Müzik Piyasasına Girdi
Google, Amerika Birleşik Devletleri'nde, Android yazılımını kullanan cihazların MP3 dosyaları satın almalarına, yüklemelerine ve yayınlamalarına olanak verecek bir sanal müzik mağazası açtı. EMI, Sony Music Entertainment, Universal ve 23 bağımsız müzik şirketi, 13 milyon parçadan oluşacak müzik mağ ...  Haberi Okuyun »
Fırsat Bu Fırsat, Kullanıcı Dostu Yeni Özellikler Sunuyor!
70'e yakın fırsat sitesindeki tüm fırsatları kullanıcıları için tek bir çatı altında toplayan Fırsat Bu Fırsat; harita, mobil site, iPhone ve Android için yapılmış uygulamalarla şimdi çok daha kullanışlı. 1 milyonu aşkın Fırsat Bu Fırsat üyesi ilgi alanlarına yönelik fırsatlardan yararlanabildikleri ...  Haberi Okuyun »
Türkiye'nin Amatör Müzik Platformu 'Müzikop'
Kendisini Türkiye'nin Amatör Müzik Platformu olarak tanıtan, amatör müzik üreticileriyle müzikseverleri bir araya getirmeyi amaçlayan Müzikop, Türkiye'nin En büyük ve En Kapsamlı Amatör Müzik Paylaşım Platformudur.  Haberi Okuyun »
Artık Festival Afişlerinin De Bir Yarışması Var !
AfişPark'ın ilkini düzenlediği AfişFest'2011 isimli yarışması ile bu yılın "en iyi festival afişini" seçiyor. Sen de AFİŞFEST'2011 Yılın En İyi Şenlik Afişini Seçmeye Ne Dersin? www.afispark.com/yarisma adresinden üniversiteler afişlerini yükleyebilir ve oy kullanabilirler.En çok oy alan festival ...  Haberi Okuyun »
Kadın Girişimciler Satışın İnceliklerini Öğrendi
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten İl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından "Etkili İletişim, Müşteri İlişkileri ve Satış Becerileri" konulu seminer düzenlendi. Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı ( ...  Haberi Okuyun »
Türkçe Konuşan Girişimlerciler Ankara'da
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin davetlisi olarak Türkiye’de bulunan “Türkçe Konuşan Girişimciler”den oluşan heyet...  Haberi Okuyun »
Fikrine Güvenen, Girişim Fabrikası’na Başvursun
Özyeğin Üniversitesi ve Turkcell işbirliğiyle kurulan Girişimci Fabrikası yeni fikirlerini hayata geçirmek isteyen müteşebbislere destek oluyor.  Haberi Okuyun »
Gong Kadın Girişimciler İçin Çaldı
21. Küresel Kadın Zirvesi katılımcıları, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda açılış gongunu çaldı.  Haberi Okuyun »
Girişimcilik Kültürü Ekonomimizin Sigortasıdır
Bolu Belediyesi'nin katkılarıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda "Söz Şimdi Kadınlarda" adlı bir girişimcilik paneli düzenlendi. İşte detaylar..  Haberi Okuyun »
Kıbrıs Dağlarına Keçiboynuzu Dikilecek
Çevre ve Orman Bakanlığı, Kuzey Kıbrıs'ın dağlarını keçiboynuzu ağaçlarıyla yeşillendirecek.Kuzey Kıbrıs'ta en önemli gelir kapılarından olan keçiboynuzu pekmezi için yüz binlerce ağaç dikilecek.  Haberi Okuyun »
Rüzgar Para Kazandırmaya Başladı
Enerjide dışa bağımlılığı azaltmak için yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırımlar artıyor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, şimdiye kadar 4 bin 536 megavat kurulu gücünde rüzgâr santrali için lisans verdi.  Haberi Okuyun »
Küçük Yatırımcıyı AVM’lere Ortak Edecek
Türkiye'de 7, Rusya'da 6 AVM'si bulunan Rönesans Gayrimenkul yüzde 28,82 hissesini halka arz ediyor. Geçen yıl 35 milyon Euro kira geliri elde eden şirket, bu gelirin yüzde 77′sini Türkiye'den, yüzde 23′ünü ise Rusya'dan sağladı. Şirket 3 yılda 10 AVM ve otel daha açacak.  Haberi Okuyun »
Mekan Tanıtım Platformu İstanbulale.com Yayında
İnternet dünyasına yeni bir web girişimi. Bir grup gencin, yedikleri, içtikleri, gittikleri ve eğlendikleri mekanları tanıtmak için yapmış oldukları mekan tanıtım ve sosyal paylaşım sitesi.  Haberi Okuyun »
Üzüm Çekirdeğinden Girişimciliğe
Denizli'de İsviçreli şirket için topladığı üzüm çekirdiği elinde kalınca, üniversite ile Ar-Ge çalışması yaparak gıda katkı ürünü üzüm çekirdeği tozu üretimine başlayan ve patent alan girişimci, tesis kurmaya hazırlanıyor.  Haberi Okuyun »
Şuan listenin 1. sayfasındasınız, diğer sayfalardaki haberlerimiz de ilginizi çekebilir.
 Girişim Haber