Boston Dynamics, İnsansı Robotunu Güncelledi: Atlas 2

Boston Dynamics, parkur performansıyla tanınan efsanevi Atlas robotunu kullanımdan kaldıracağını duyurdu. Ancak bu bir veda değil. Atlas elektrikli versiyonuyla geri döndü. İşte detaylar..

Atlas uzun zamandır gelişmiş insansı robotların en bilinen temsilcilerinden biri oldu. Yıllar boyunca şirket, askeri kıyafetlerle çalıştıkları, dans grupları oluşturdukları ve parkur yaptıkları viral videoların yanı sıra araştırma robotlarıyla da tanındı.

Buna uygun olarak şirket, Atlas'ın en büyük başarılarını ve hatalarını gösteren bir uğurlama videosu hazırladı. Daha sonra şirket, hidrolik Atlas'ın halefi olan elektrikli Atlas'ı piyasaya sürdü.

Yeni Atlas çeşitli nedenlerden dolayı dikkate değer

Birincisi ve en açık olanı, Boston Dynamics'in nihayet hidrolik aktüatörleri ortadan kaldırıp elektrik motorlarını kullanması oldu.

Atlas'ın uzun süredir yerleşik bir pil takımı var; ancak artık tamamen elektrikli. Elektriğe geçmenin avantajları arasında daha az maliyet, gürültü, ağırlık ve karmaşıklık sayılabilir.

Aynı zamanda daha parlak bir tasarıma olanak tanıyor. Uğraşılması gereken bir yığın hidrolik hortum olmadan, yeni Atlas artık kendisini yeni yöntemlerle bükebiliyor.. 

Boston Dynamics'in güncellediği insansı robotu Atlas 2 hakkında daha fazla bilgi için bostondynamics.com/atlas web adresini ziyaret edebilirsiniz.

TRT Haber kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor