Girişimciler, ICT-AGRI-FOOD 2024 Çağrısı Açıldı!

TÜBİTAK’ın ortak olarak yer aldığı ICT-AGRI-FOOD (ICT-enabled agri-food systems) Era-Net Cofund projesinin 2024 yılı çağrısı açıldı. İşte detaylar..

TÜBİTAK’ın ortak olarak yer aldığı ICT-AGRI-FOOD (ICT-enabled agri-food systems) Era-Net Cofund projesinin 2024 yılı çağrısı aşağıdaki temalar kapsamında 20/03/2024 tarihinde açıldı.

Çağrının Kapsadığı Tematik Alanlar:

 • KONU 1: Sürdürülebilir Tarım-Gıda Sistemleri için Yapay Zeka Araçları
 • KONU 2: Sanayi sonrası Tarım (post-industrial agriculture): Rejeneratif tarıma yönelik en iyi uygulamaları güçlendirme ve canlandırma amacıyla bilgi temelli ve dijital teknolojileri geliştirme
 • KONU 3: Tarımda Akıllı Karar Verme ve Yansıtma Sistemleri
 • KONU 4: Serbest Konu (Çağrı metninde belirtilen ana sorun/zorluklar hedef alınmalı.)

Proje sunacak uluslararası konsorsiyumun, çağrıya katılan en az üç farklı ülkeden fonlanacak olan üç farklı ortaktan oluşması gerekiyor. Her ortak kendi ülkesinin fonlayıcı kuruluşu tarafından desteklenecek. Çağrı kapsamında hazırlanacak ortak proje önerilerinde hem uluslararası çağrı başvuru koşullarına hem de ortak ülkelerin ulusal kural ve koşullarına uyma zorunluluğu bulunmakta.

Çağrıya proje sunmak isteyen Türk araştırmacıların hem uluslararası çağrı ofisine  (https://submission-ict-agri-food.ptj.de/call1), hem de TÜBİTAK’a başvuru yapması gerekiyor. Ulusal proje başvuruları, Proje Başvuru Sistemi (https://uidb-pbs.tubitak.gov.tr) üzerinden yalnızca elektronik imza (e-imza) kullanılarak yapılabilmekte. Söz konusu çağrı kapsamında ülkemizden sunulacak proje önerileri, TÜBİTAK 1071 Uluslararası Araştırma Fonlarından Yararlanma Kapasitesinin ve Uluslararası Ar-Ge İşbirliklerine Katılımın Artırılmasına Yönelik Destek Programı kapsamında desteklenecek. Aynı uluslararası projede Türkiye’den birden fazla ortak bulunması durumunda, TÜBİTAK 1071 Programı’na ortak olarak tek bir başvuruda bulunulmalı.

Çağrı Takvimi:

 • Başvuru adayları için soru-cevap oturumlu Webinar:  24 Nisan 2024 10:00-11:30 CEST
 • Uluslararası proje önerilerin Ortak Çağrı Sekretaryasına ön kayıtları* için son tarih: 16 Mayıs 2024 13:00 CEST  *Proje ekiplerinin girişinin yapıldığı Önkayıt zorunlu olup, ön kayıt yapılmayan projeler için başvuru yapılamayacaktır.
 • Uluslararası proje önerilerin Ortak Çağrı Sekretaryasına sunulması için son tarih: 20 Haziran 2024 13:00 CEST
 • Ulusal ön başvurunun TÜBİTAK Proje Başvuru Sistemi (https://uidb-pbs.tubitak.gov.tr/) üzerinden onaylanması için son tarih: 27 Haziran 2024 (17:30 TSİ)
 • Ulusal ön başvurunun TÜBİTAK PBS üzerinden elektronik olarak imzalanması için son tarih: 01 Temmuz 2024 (17:30 TSİ)

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
 •   Yorum  
 •   Önizle  
Yükleniyor