Genç Kadınların Geleceğini Kurması İçin İstihdam Desteği!

Türkiye’de ne eğitimde ne istihdamda yer alan (NEET) 3,2 milyon genç kadının güçlenmesi ve ekonomik hayata katılımına odaklanan Geleceğini Kuran Genç Kadınlar projesinin mentorluk programında ikinci dönem başvuruları başladı. İşte detaylar..

Türkiye’de ne eğitimde ne istihdamda yer alan (NEET) 3,2 milyon genç kadının güçlenmesi ve ekonomik hayata katılımına odaklanan Geleceğini Kuran Genç Kadınlar projesinin mentorluk programında ikinci dönem başvuruları başladı.

19 Nisan tarihine kadar kariyerinde ilerlemiş, farklı sektörlerden mentor olmak isteyen kadınlar ile kariyer ve kişisel gelişim yolculuğunda mentorluk desteğinden yararlanmak isteyen 18-29 yaş arasındaki NEET genç kadınların başvurabileceği programı mutlaka incelemelisiniz.

Sabancı Vakfı tarafından desteklenen, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş birliğinde, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Vakfı tarafından yürütülen, “Geleceğini Kuran Genç Kadınlar” projesinde alanında uzman mentorlar ile NEET genç kadınları bir araya getiren mentorluk programının ikinci dönem başvuruları açıldı. 

Programın ilk dönemi, Mayıs - Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleşti. Yoğun ilgiyle karşılaşan ve çevrim içi olarak yürütülen mentorluk programı kapsamında 513 faydalanıcı, 426 mentor ile eşleştirildi ve 1.630 saat boyunca 2.154 görüşme yapıldı. Mentorluk programı sonunda 130 genç kadın kendi geleceğini kurmak için iş hayatına girdi. 

Her sektörden alanında uzman mentorların, NEET genç kadınların geleceklerini kurma yolculuklarına destek olacağı mentorluk programının ikinci dönemine başvurular geleceginikurangenckadinlar.org/mentorluk sayfasından 19 Nisan tarihine kadar gerçekleştirilebilecek. Başvuruların tamamlanmasından sonra yapılacak eşleşmenin ardından mentorluk görüşmeleri çevrim içi olarak Aralık ayının sonuna kadar devam edecek.  

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor