İstinye Üniversitesi, KOBİ'lerin Yeşil Dönüşümüne Destek Olacak

İstinye Üniversitesi’nin (İSÜ) de proje paydaşı olduğu ÜSİMP Yeşil Dönüşüm Platformu (ÜYDÖP), Türkiye Yeşil Sanayi Projesi kapsamında TÜBİTAK tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 1831 Yeşil İnovasyon Teknoloji Mentörlük Çağrısı için çözüm ortağı olarak seçildi. İşte detaylar..

İstinye Üniversitesi’nin (İSÜ) de proje paydaşı olduğu ÜSİMP Yeşil Dönüşüm Platformu (ÜYDÖP), Türkiye Yeşil Sanayi Projesi kapsamında TÜBİTAK tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 1831 Yeşil İnovasyon Teknoloji Mentörlük Çağrısı için çözüm ortağı olarak seçildi.

İstinye Üniversitesi’nin (İSÜ) de proje paydaşı olduğu ÜSİMP Yeşil Dönüşüm Platformu (ÜYDÖP), Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) 1831 Yeşil İnovasyon Teknoloji Mentörlük Çağrısı kapsamında çözüm ortağı olarak KOBİ’lere hizmet vermesi uygun bulunan kuruluşlar arasında yer aldı.

Dünya Bankası desteğiyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın koordinasyonunda TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından yürütülen Türkiye Yeşil Sanayi Projesi kapsamında hayata geçirilen Yeşil İnovasyon Teknoloji Mentörlük programında ÜYDÖP, 27 kurum ve yeşil dönüşüm konusunda 77 uzmanla yeşil dönüşüm mevzuatlarına uyum sağlamak isteyen KOBİ'lerin ihtiyaçlarına çözüm üretmek için destek sunacak. Bu kapsamda yeşil dönüşüme uyum süreci analiz edilirken, problemlerin tespit edilmesi ve çözümlerini de içeren danışmanlık desteği İSÜ-TECH aracılığıyla İstinye Üniversitesinin alanında yetkin akademisyenleri tarafından KOBİ’lere verilecek.

1831 Yeşil İnovasyon Teknoloji Mentörlük Çağrısı için bu TÜBİTAK sayfasını inceleyebilirsiniz. Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor