DE-CIX İş Ortağı Programını Yeniledi, Ortaklarına Desteğini Artırdı

Dünyanın lider İnternet Değişim Noktası (IX) operatörü DE-CIX bugün, uzun süredir devam eden İş Ortağı Programını genişlettiğini ve yeniden yapılandırdığını duyurdu. Program artık Resell-Refer-Reach kavramlarına atıfla ‘R3’ (R cubed) olarak adlandırılacak. İşte detaylar..

Dünyanın lider İnternet Değişim Noktası (IX) operatörü DE-CIX bugün, uzun süredir devam eden İş OrtağıProgramını genişlettiğini ve yeniden yapılandırdığını duyurdu. Program artık Resell-Refer-Reach kavramlarına atıfla ‘R3’ (R cubed) olarak adlandırılacak. DE-CIX, kurumsal iş ortaklarına yönelik programın seçeneklerini artırarak sunduğu faydalarının kapsamını yalnızca geleneksel toptan iş ortakları ve bayileri değil, aynı zamanda Yönetilen Hizmet Sağlayıcıları (MSP’ler), sistem entegratörleri ve BT danışmanlıklarını da içerecek şekilde genişletiyor. DE-CIX, böylece dünya genelindeki iş ortağı programını kurumsal iş ortaklarını kapsayacak şekilde genişleten tek veri merkezi ve taşıyıcı bağımsız IX operatörü oldu. R3 programı artık şirketin tüm hizmet portföyü için Premium iş ortaklarına avantajlı fiyatlandırma ve teşvikler sunuyor. Buna sadece eşleştirme (peering) değil, aynı zamanda 50’den fazla bulut sağlayıcısına bağlantı imkanı sunan DE-CIX DirectCLOUD Hizmeti, Microsoft Azure Eşleştirme Hizmeti (MAPS), sanal ve yüksek oranda ölçeklenebilir DE-CIX Cloud ROUTER ile sanal özel noktadan noktaya bağlantılar da dahil. 

MSP’ler ve sistem entegratörleri portföylerini dünyanın en büyük birbirine bağlantı ekosisteminden yararlanan bulut bağlantı çözümleriyle zenginleştirebiliyor

Yönetilen hizmet sağlayıcıları ve sistem entegratörleri, küresel 7/24 müşteri hizmetleri, DE-CIX’in çözüm tasarımı ve gerektiği durumlarda değer mühendisliği desteği ile birlikte DE-CIX’in kurumsal sınıf hizmetleriyle portföylerini zenginleştirebilecekler. Eşleştirme çözümlerinde dünya lideri olan DE-CIX, MSP’lerin müşterilerine amaca uygun ve özel bağlantı çözümleri sunmak için yararlanabilecekleri, kurumsal ağlar da dahil olmak üzere 3.500’den fazla taşıyıcı, ISP, bulut hizmeti sağlayıcısı ve diğer ağ operatörlerinden oluşan küresel ekosistemini bir araya getiriyor. Dört kıtaya yayılan ve 600’den fazla şehirdeki veri merkezlerinden erişilebilen bu ekosistem, kurumsal müşterilere dijital dönüşüm, buluta geçiş ve uzaktan işgücü taleplerine uygun yüksek performanslı, düşük gecikmeli, güvenli ve esnek bağlantı sağlamak için kullanılabiliyor. 

DE-CIX Küresel İş Ortağı Programı Başkanı Mareike Jacobshagen, şunları söyledi:

Güvenli ve yüksek performanslı doğrudan birbirine bağlantı, tüm sektörler için büyük bir ekonomik potansiyeli ortaya çıkarmanın anahtarı konumunda. Yeni DE-CIX R3 İş Ortağı Programı, işletmelerin ve kuruluşların ihtiyaçlarını karşılamak için mükemmel birbirine bağlantı hizmetleri sunarak tüm iş ortaklarımızın bizimle büyümesini destekliyor. DE-CIX birbirine bağlantı ve bulut bağlantı hizmetleri, ister ağ operatörleri ve internet hizmet sağlayıcıları, ister MSP’ler, sistem entegratörleri ve diğer kurumsal hizmet sağlayıcıları olsun, iş ortaklarımızın mevcut portföylerini mükemmel bir şekilde tamamlıyor ve zenginleştiriyor. Geleneksel altyapı sektöründen ve yeni sektörlerden değerli iş ortaklarımızla birlikte, dünyanın dört bir yanındaki ağlar, kurumlar ve şirketler tarafından her gün güvenilir, güvenli ve hızlı bir şekilde veri alışverişi yapmak için kullanılan rakipsiz birbirine bağlantı ekosistemleri oluşturuyoruz.

Basitleştirilmiş puanlama sistemi tüm iş ortaklarına Premium iş ortağı statüsünden yararlanma şansı sunuyor

DE-CIX İş Ortağı Programının relansmanı, iş ortaklarının basit adımlarla Premium statüye ulaşmalarını sağlayan yeni puanlama sistemiyle geliyor. İş ortağının aylık geliri, bağlandığı ağ sayısı veya kurulan bulut bağlantı sayısı gibi klasik ölçütlerin yanı sıra, puanlama kategorileri arasında müşteri vaka çalışmalarının üretilmesi, satış eğitiminin üstlenilmesi, bir ASN’nin yürürlükte olması (puanlamada yalnızca bir kez değerlendirmeye alınıyor) ve DE-CIX ürünlerinin geliştirilmesine olan katkısı yer alıyor. Bu kategorilerde 20 puana ulaşmak, iş ortağına üst üste 2 yıl boyunca geçerli olan Premium statüsünü kazandırıyor. Premium statüsü sadece cazip marj avantajları değil, aynı zamanda kişisel iş ortağı yöneticisi, pazar geliştirme fonları ve ortak kampanyalar yürütme imkanı da sunuyor. Kurumsal iş ortaklarına yönelik yeni atılımın yanı sıra DE-CIX, uzun süredir devam eden geleneksel toptan satış ve yeniden satış iş ortaklarıyla güçlü bağını korumaya devam edecek. 

İlk DE-CIX Premium iş ortakları açıklandı

DE-CIX’in 2023 yılındaki lider iş ortakları, şimdi DE-CIX Premium iş ortakları statüsü kazandı. İlk sekiz DE-CIX Premium iş ortağı şunlar oldu: 

  • Arelion - dünyanın 1 numaralı IP omurgasını işletiyor, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da benzersiz bir bulut ve ağ hizmeti sağlayıcıları ekosistemine sahip
  • Cancom - Orta Avrupa’da kurumsal BT’yi basitleştirmek için müşterilerini destekleyen hibrit BT hizmetleri sağlayıcısı
  • envia TEL - Orta Almanya’nın önde gelen dijital altyapı sağlayıcısı
  • Core-Backbone - merkezi Almanya’da bulunan ve küresel ağ işleten bir taşıyıcı 
  • RETN - çok çeşitli bağlantı hizmetleri sunan, İngiltere merkezli, bağımsız Avrasya bölgesi ağ hizmetleri sağlayıcısı 
  • TelemaxX - telekomünikasyon, veri merkezleri, bulut hizmetleri ve yönetilen hizmetler alanlarında bütünsel çözümler sunan lider Alman bölgesel sağlayıcı  
  • Türk Telekom International - Orta ve Doğu Avrupa bölgesi, Türkiye, Kafkasya, Orta Doğu ve Asya’nın lider telekom operatörü
  • V.tal - uçtan uca dijital altyapı çözümleri şirketi, Brezilya’nın en büyük nötr fiber optik ağının sahibi

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor