PİM Yatırım Hızlandırma Programını Kazanan 3 Startup Açıklandı

Akiş GYO ve Viveka iş birliğiyle düzenlenen Perakende İnovasyon Merkezi Yatırıma Hazırlık ve Hızlandırma Programı, geleceğin enerji, müşteri deneyimi, sürdürülebilirlik ve perakende teknolojileri liderlerini bir araya getirdi. Rumitech, Pivony, Counterfake girişimleri ödül almaya hak kazandı. İşte detaylar..

Akiş GYO markası olan Perakende İnovasyon Merkezi (PİM), perakende sektörünün liderlerini ve geleceğin teknoloji vizyonunu bir araya getirerek önemli bir platforma dönüşüyor. Akkök Holding’in 2005 yılında kurduğu Akiş GYO ile girişimcilik ekosisteminde stratejik inovasyon danışmanlığı alanında kritik bir role sahip Viveka iş birliğinde düzenlenen PİM Yatırıma Hazırlık ve Hızlandırma Programı’nın demo günü, Pivony, SCP, Condolife, PusulaAI, Uptechlabs, Verdantwave, Workybe, Counterfake, Kybele’s Garden, Rumitech girişimlerinin katılımıyla 22 Şubat’ta MEXT Teknoloji Merkezi’nde gerçekleşti.

Perakende sektörünün liderleri ve yenilikçi girişimcileri buluştu

Perakende sektöründeki liderler, yenilikçi girişimciler ve yatırımcılar, etkinliğe büyük ilgi gösterdi. Akkök Holding ve grup şirketlerinin yanı sıra, perakende sektöründen yaklaşık 30 çözüm sağlayıcı da programa destek verdi. Programa katılan 10 ileri aşama girişimci, pazar araştırması, finansal projeksiyon, Pitch Deck ve hikâye anlatımı gibi konularda aldıkları mentorluklarla demo gününe eksiksiz hazırlandılar.

Perakende sektöründe ileri gelen firmalardan ve yatırımcılardan oluşan, aralarında Akkök Holding İcra Başkanı İhsan Gökşin Durusoy, Akkök Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Cemal Dördüncü, Akiş GYO Genel Müdürü Levent Çanakçılı, Akiş GYO Genel Müdür Yardımcısı Banuhan Yürükoğlu, Akkök Holding Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Direktörü Mustafa Ozan Hançer, Teknosa CEO’su Sitare Sezgin, Derimod İcra Kurulu Başkanı Murat Zaim, Mentoro Platformu Kurucu Ortağı Başak Tulga Önen, 212 NexT General Partner Gizem Yağız ve Viveka Kurucu Ortağı Barış Okur’un da yer aldığı 10 kişilik jürinin değerlendirmeleri sonucunda güneşten ve rüzgardan elde edilen enerjiyi sürdürülebilir yaşam kaynağına dönüştürmeyi hedefleyen Rumitech, müşteri görüşleri, yorumlar ve şikayetler gibi çok kanallı verileri kullanarak tüketici analizleri gerçekleştiren ve bu sayede müşteri ile marka arasındaki empati boşluğunu kapatmayı hedefleyen müşteri zeka analizi yazılımı Pivony, markaların internet üzerinden satılan sahte ürünleri tespit ederek kaldırılmasını sağlayan yapay zeka tabanlı tam otomatik bir Online Marka Koruma çözümü Counterfake Startuplar’ı ödül almaya hak kazandı.

PİM Yatırıma Hazırlık ve Hızlandırma Programı’nda ilk üçe kalan girişimler Avrupa’nın en büyük Startup ve Teknoloji Etkinliği olan ve 22-25 Mayıs 2024 tarihleri arasında Paris’te gerçekleşecek Viva Technology etkinliğine katılma fırsatı buluyor. Bu ödül sayesinde Rumitech, Pivony ve Counterfake yurtdışında kendilerini tanıtma, uluslararası paydaşlarla fikir alışverişi yapma ve yeni iş birlikleri geliştirme fırsatı bulacaklar.

“Türkiye’nin girişimcilik potansiyelini ve inovasyon gücünü ortaya çıkarıyoruz”

Akiş GYO Genel Müdürü Levent Çanakçılı şunları söyledi;

PİM, perakende sektöründeki yatırımcıları ve girişimcileri bir araya getirerek, fikirlerini sunma fırsatı tanıyor ve değerli iş birliklerine olanak sağlıyor. Bu çabalarımız, perakende sektörünü geleceğe hazırlama yolunda önemli adımlar atmamızı ve dikkate değer ilerlemeler kaydetmemizi sağlıyor. Türkiye’nin girişimcilik potansiyelini ve inovasyon gücünü ortaya çıkarmak adına oldukça önemli bir rol alıyor. PİM sayesinde ileri aşama girişimciler, yatırımcılarla buluşarak geleceklerini şekillendirmek için benzersiz fırsatlar elde ediyorlar.

 ulaşabilirsiniz. 

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyor, detaylı bilgi için  perakendeinovasyonmerkezi.com adresini incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor