Erzurum 2.OSB'den Yatırımcıları Sevindirecek Haber

TRT Erzurum Radyosu’nun canlı yayın konuğu olan Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, İkinci Organize Sanayi Bölgesi ve istihdama yönelik açıklamalarda bulundu. İşte detaylar..

İkinci Organize Sanayi Bölgesi'nde alt yapı çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığını ve yatırımcılar için hazır hale geldiğini duyuran Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, kesin yer tahsislerine başladıklarını açıkladı.

260 yatırımcının arsa için sıra beklediğini ifade eden Vali Çiftçi, Organize Sanayi Bölgesinin yanında bulunan Milli Savunma Bakanlığı'na ait 1,5 milyon metrekarelik alanın temini için girişimlerde bulunduklarını kaydetti. Mevcut bulunan 17 parselin titizlikle tahsis işlemlerinin yapıldığını ifade eden Vali Çiftçi, “Büyük yatırımcılara, daha fazla sayıda istihdam sağlayabilecek olan iş adamlarımıza, ihracat hedefi olan sanayicilerimize tahsis etmeye özen gösteriyoruz” dedi.

Vali Çiftçi açıklamalarını şöyle sürdürdü;

Doğduğun yer değil, doyduğun yer vatanındır.' Erzurum'da istihdam alanlarının ve iş imkanlarının fazla yeterli olmamasından dolayı, insanlarımız iş ve aş bulabilecekleri başka şehirlere göç ediyorlar. Bu anlamda 2. Organize Sanayi Bölgemizin yeni taşındığı bir alanda altyapı çalışmalarını büyük ölçüde tamamladık. Kesin yer tahsislerine başladık. Arsa tahsisinde yüzde 80'lik bir teşvik söz konusu. Bu çok iyi bir oran. Şu anda 260 yatırımcımız sırada bekliyor. Organize Sanayi Bölgesinin yanı başında Milli Savunma Bakanlığı'na ait 1,5 milyon metrekarelik uygun bir alan var.  Geçen hafta Sayın Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve AK Parti İl Başkanımızla beraber Milli Eğitim Bakanımızı, akabinde hep birlikte Milli Savunma Bakanımızı ziyaret ederek, bu alanın da Organize Sanayi Bölgesi'ne kazandırılması noktasında bir girişimimiz oldu. Bu alanı bölge sınırlarımıza kattığımızda sırada bekleyen 260 yatırımcımıza uygun şartlarda arsa temin edebileceğiz. Böylece ilimiz yatırımına, istihdamına, ihracatına ciddi manada katkı sağlamış olacağız. Şu anda elimizde 17 tane parselimiz var, onları da çok itinalı ve dikkatli bir şekilde tahsis etmeye gayret ediyoruz. Büyük yatırımcılara, daha fazla sayıda istihdam sağlayabilecek olan iş adamlarımıza, ihracat hedefi olan sanayicilerimize tahsis etmeye özen gösteriyoruz.

Sanayi Gazetesi kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor