Microsoft, 1 Çiftçiye Tam 76 Milyon Dolar Ödeme Yaptı

Teknoloji firması Microsoft, ABD'de 1000 dönümlük yeni bir veri merkezi açmaya hazırlanıyor. Bunun için bir arazi sahibine milyonlarca dolar ödeme yaptı. İşte detaylar..

Microsoft, devasa bir veri merkezi inşa etmek için 1000 dönümden büyük bir araziyi satın aldı. ABD’nin Wisconsin eyaletında kurulacak veri merkezi, balkabağı tarlasına inşa edilecek. Buna göre bir çiftçiye 76 milyon dolar gibi ödeme yapıldığı belirtildi.

Microsoft, veri merkezi kurmak için 1000 dönümlük arsa satın aldı

Microsoft, bulut ve bilişim çözümlerini genişletmek adına yeni veri kampüsleri kurmaya devam ediyor. Bunlarının sonuncusu ise Wisconsin eyaletindeki Mount Pleasant bölgesine yapılacak. 1000 dönümden daha büyük bir alana kurulacağı belirtilirken, şirketin çalışmalara başladığı aktarıldı.

Anlaşmanın merkezinde Creuziger ailesine ait 407 dönümlük bir arazi yer alıyordu. Microsoft’un bu bölgeyi satın almak için çiftçi ailye 76 milyon dolar gibi şaşırtıcı bir fiyat ödediği belirtildi. Ailenin arazisi, 600 bin dolar değerinde olduğu belirtilen “Land of the Giants” balkabağı çiftliği ve mısır labirentini de içeriyor.

Şirket, bu bölgenin ihtiyaçlarını yeni veri merkeziyle karşılayacağını açıkladı. Büyüyen bulut ve yapay zeka operasyonlarını güçlendirmek için Mount Pleasant merkezini kullanacak. Tesisin ayrıca 200’den fazla kişiye istihdam sağlayacağı düşünülüyor.

YeniAkit kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor