Hobi Olarak Başladığı İşinde Dünyanın Talebine Yetişemiyor

Sermayesiz bir şekilde girdiği işte sermayenin kralını kazandı. Yıllar önce hobi olarak başladı taş toplama ve işleme sanatına gönlünü kaptıran Mustafa Kemal Koca, ürünlerini dünyanın farklı noktalarına pazarlıyor. İşte detaylar..

Bulduğu değerli taşları toplayarak işe başlayan Mustafa Kemal Koca, daha sonra bilimsel olarak taşları sorgulamaya ve taşların insanlar üzerindeki etkilerini araştırmaya başladı. Çalışmalar doğrultusunda insan psikolojisi ve sağlığı açısından bu taşların sağlığa çok faydalı olduğunu fark eden Koca, şehir şehir gezerek bulduğu değerli taşları işlemeye başladı. Çıkarttığı taşları e-ticaret yöntemi ile satmaya başlayan Koca, şimdilerde yurt dışının aranan isimleri arasında yer alıyor. Taşları satın alan kişilerin %90'ını enerjisine ve şifasına inandığını belirten Mustafa Kemal Koca, çok fazla talep olduğunu belirtti.

Hobisi Çocukluktan Geliyor

Türkiye'nin dört bir yanında değerli taş kovaladığını belirten Koca, çocukluktan başlayan merakın bugünlere geldiğini söyledi. Polis memuru olduğu dönemlerde doğuda Mardin'de görev yaptığını belirten Mustafa Kemal Koca, orada araştırdığı taşların kendisini bugüne getirdiğinin altını çizdi. Koca, “Kahramanmaraş’a da geldiğimde de volkanik bacalarda yaptığım araştırmalarda bulduğum taşı kırdığımda içinden çıkan kristaller ve o açığa çıkan enerji bizi bizden aldı. Biz tek bir taşla başladık sonra şu an yurtdışına dünyanın her yerine taş göndermeye başladık. İşlenmiş ya da ham halde taşları dünyanın her tarafına gönderiyoruz ve dünyanın her yerinden bize gelen taşlar var.” şeklinde konuştu.

Çok Değerli Taşlar Çıkıyor

Kahramanmaraş'ta bulduğu taşların oldukça zengin olduğunu dile getiren Koca, Kahramanmaraş'ın jeolojik olarak da gemolojik olarak da çok zengin bir şehir olduğunu vurguladı. Gemolojik olarak Kahramanmaraş'ta çok değerli taşlar olduğunu ifade eden Koca, Bunlardan en önemlisinin granat olduğunu ve dünyadaki farklı kültürlerde bu taşın enerjisinin yüksek olması nedeniyle çok sık tercih edildiğini aktardı.

Kahramanmaraş'ta çok büyük rezerv alanın bulunduğunu ifade eden Koca, Maraş'ta genç dönem yakutların olduğunu da söyledi. Enerji ve Şifa açısından çok sık tercih edildiğini dile getiren Koca, “Bunlar da enerji ve şifa olarak çok tercih edilir çünkü tam olgunlaşmış gem kalitesi yüksek yakutlar oldukça pahalı olduğu için Kahramanmaraş’taki genç dönem yakutlar fiyat ve işleme açısından daha kolay olduğu için çok tercih edilir. Genç dönem ametistler var, çokça sulu jeotlar var, kristal kuvarslar var. Bunlar bizim tespit ettiklerimiz ama yeni tespit ettiklerimiz baklava desenli aragonit taşı var, bunlar da çok önemli ve çok özel. Ama Kahramanmaraş bu anlamda bilinmiyor” sözlerini dile getirdi.

Taşların Enerji Frekansları Önemli

Hem bilimde hem de dinle taşların faydasının ve şifasını olduğunu dile getiren Mustafa Kemal Koca, insanların %95'inin dünya ve ülkemizde taşı enerji ve şifa için aldığını vurguladı. Bunun bir ilaç tavsiyesi olmadığını altını çizen Koca, bu taşın kadimlerdeki kullanımı ve günümüzdeki kadim toplumlardaki kullanım amaçlarına bakarak yazılı olan Osmanlı'da 83'e yakın taşın enerji ve şifa ile ilgili eserleri olduğunu söyledi. “İbn-i Sina ve Zekeriya Razi’nin eserlerine yer verilen bilgiler var. Biz bunlara dayanaraktan taşların içerisindeki mineral yapısı ve bugün modern eczacılıkta nerede kullanılıyor ve günümüzdeki o uyuşmayı araştırdık.” diyerek sözlerine devam eden Koca, bunun doktor tavsiyesine ek olarak yapılabileceğini ifade etti.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyor, diğer Girişimci Hikayeleri içeriklerimizi de incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor