TechOne VC, Timus Networks’e 1 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

TechOne VC’den Timus Networks’e 1 milyon dolarlık yatırım. Modern iş yerlerinin ağ güvenliği ihtiyaçlarını karşılayan Timus Network, TechOne VC’den 10 milyon dolar değerleme üzerinden 1 milyon dolar yatırım aldı.

TechOne VC, teknolojideki rekabet avantajları ve yıkıcı iş modelleriyle, küresel bir oyuncu olma arzusundaki erken aşama teknoloji girişimlerine destek vermeye devam ediyor. Fon son olarak, siber güvenlik girişimi Timus Networks’e 10 milyon dolar değerleme üzerinden 1 milyon dolar yatırım yaptı.

Henüz yeni bir girişim olan Timus Networks, ZTNA ve SASE teknolojileriyle modern iş yerlerinin ağ güvenlik ihtiyaçlarını karşılıyor. Boston merkezli girişim, mobilite ve uzaktan erişime odaklı bir şekilde işletmelerin daha etkili iş akışları elde etmelerine destek oluyor. Dinamik Güvenlik Duvarı, AI destekli Güvenli Web Ağ Geçidi, Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma ve İzinsiz Girişi Önleme Sistemi gibi siber güvenlik bileşenlerini kapsayan Timus Networks, bulut tabanlı SASE mimarisine sahip. Girişimin ana hedeflerinin başında globale açılmak yer alıyor.

“Ekosisteme olan desteğimizi her alanda sürdüreceğiz”

Yatırım sürecinden duyduğu mutluluğun altını çizen TechOne VC Yönetici Ortağı Yiğit Arslan, “TechOne VC olarak potansiyeli yüksek bir girişime daha yatırım yapmış bulunmaktayız. Timus Networks’ün kurucusu Tuğrul Tekbulut bugüne kadar girişimcilik alanında çok sayıda başarıya ve çıkışa sahip bir isim. Timus ekibi şimdiye kadar ekip olarak çok güzel işlere imza attı. Bundan sonraki süreçte de hep birlikte daha iyileri için çalışacağız. TechOne da ilgi alanları dahilindeki girişimleri aramaya ve yatırım yapmaya devam edecek. Katma değerli platformumuz ile birlikte ekosisteme olan desteğimizi her alanda sürdüreceğiz.” dedi.

TechOne VC; stratejik uzmanlık, bağlantılar, rehberlik ve operasyonel mükemmellikle birlikte girişimlere sermayeden daha fazlasını vadediyor. Fon, 2021 yılı içerisinde 11 yeni, 4 devam yatırımıyla birlikte 15 yatırım yaparak Türkiye’deki en aktif girişim sermayesi oldu.

TechOne VC fonu hakkında detaylı bilgi edinmek için techone.vc, Timus Networks girişimi hakkında detaylı bilgi edinmek için timusnetworks.com web adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor