TEKNOFEST Girişim Programı Geleceğin Turcorn'larını Destekliyor!

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmalarına katılarak finale kalan takım veya takım üyelerine TEKNOFEST Girişim Programı ile Ön Kuluçka ve Hızlandırma olmak üzere iki farklı destek programı ile hibe destekleri verilecek.

Türkiye’nin, daha adil bir dünya adına savunduğu tezleri daha gür seslendirebilmek, ekonomisini güçlendirmek ve her alanda bağımsız olabilmek için Milli Teknoloji Hamlesi'ni gerçekleştirmesi kaçınılmaz. T3 Girişim Merkezi ve TEKNOFEST bu bağlamda; teknoloji odaklı, ölçeklenebilir iş fikirlerine sahip girişimcilerin, proje fikirlerini sürdürülebilir bir modelde ve ayrıca hızlı bir şekilde ticari faaliyete dönüştürmelerini amaçlıyor.

TEKNOFEST kapsamında, T3 Girişim Merkezi yürütücülüğünde 2018, 2019, 2020, 2021 yıllarında TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları'na katılarak finale kalan takım veya takım üyelerine TEKNOFEST Girişim Programı çerçevesinde hibe desteği sağlanacak.

Ön Kuluçka Destek Programı ve Hızlandırma Destek Programı olarak iki farklı program ile geleceğin Turcorn girişimleri destekleniyor.

Ön Kuluçka Destek Programı

TEKNOFEST Girişim Programı'nda, teknoloji odaklı, ölçeklenebilir iş fikirlerine sahip girişimcilerin, proje fikirlerini sürdürülebilir bir modelde ve ayrıca hızlı bir şekilde ticari faaliyete dönüştürmelerini amaçlıyor. Bu kapsamda hayata geçirmek istediği iş fikri olan, alacağı destekler ile fikrini olgunlaştırarak girişime dönüştürmek isteyen ekipler 100 bin TL hibe destekli Ön Kuluçka Destek Programı'ndan faydalanabiliyor. Ön Kuluçka Destek Programı ile TEKNOFEST yarışmalarında finale kalan takım veya takım üyelerine girişimciliğin özendirilmesini, geliştirdikleri projelerini uluslararası rekabet gücüne sahip, inovasyon odaklı, teknoloji düzeyi yüksek, ticari değeri doğrulanmış, pazarlanabilen ürün ya da hizmete dönüştürebilen girişimlerin kurulması amaçlanıyor.

28 Mart 4 Nisan 2022 saat 23.59 tarihine kadar başvuruların alınacağı TEKNOFEST Girişim Programı Ön Kuluçka Destekleri çağrı detaylarını buradan inceleyebilir, başvurunuzu buradan yapabilirsiniz.

Hızlandırma Destek Programı

Hâlihazırda geliştirdikleri projeler ile şirket kurmuş ekipler için de 200 bin TL hibe destekli Hızlandırma Destek Programı sunuluyor. Hızlandırma Destek Programı ile TEKNOFEST yarışmalarında finale kalan takım veya takım üyelerinin yarışmaların ardından TEKNOFEST projesi veya farklı proje üzerinde çalışarak şirket kurmuş ve Ar-Ge çalışması yürüten veya ticari ürün ya da hizmetini pazara sunmuş projelerini ileri seviyeye taşıması amaçlanıyor. Sunulan 2 farklı destek programı ile seçilen ekiplere hibe desteğinin yanı sıra girişimcilik eğitimlerinden alanında uzman ve yönetici mentor görüşmelerine, ofis ve patent desteğinden yatırımcı ve iş birliği görüşmelerine kadar 12 farklı imkân da sağlanıyor.

28 Mart 4 Nisan 2022 saat 23.59 tarihine kadar başvuruların alınacağı TEKNOFEST Girişim Programı Hızlandırma Destekleri çağrı detaylarını buradan inceleyebilir, başvurunuzu buradan yapabilirsiniz.

Desteklerle Sağlanan Olanaklar

 • Temel Girişimcilik Eğitimleri
 • Mentorluk Desteği
 • Ofis Desteği
 • Patent, Tescil, Marka ve Faydalı Model Desteği
 • Hibe Desteği
 • Yatırımcı Görüşmeleri
 • Tanıtım Desteği
 • TEKNOFEST Girişim Gösteri Günü Katılım Hakkı
 • İlham Buluşmaları
 • Take Off İstanbul Girişim Zirvesinde Stant Açma Hakkı
 • Bulut / Sunucu Desteği
 • İş Birliği Görüşmeleri

TEKNOFEST hakkında detaylı inceleme yapmak için teknofest.org web sitesini, T3 Girişim Merkezi hakkında detaylı inceleme yapmak için t3gm.org web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
 •   Yorum  
 •   Önizle  
Yükleniyor