Yeni Nesil Yerli Sosyal Medya Platformu Girişimi Yayında: Yaay!

Gündem ve haber takibi, doğru bilgiye ulaşma, bilgilendirme, rozet uygulaması gibi özellikleri ile farklı bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedefleyen Yaay, diğer sosyal medya platformlarındaki birçok özelliği aynı anda sunuyor.

Yaay'dan yapılan açıklamaya göre, sosyal medya dünyasına "merhaba" diyen Yaay, sosyal medya platformlarındaki pek çok özelliği tek bir uygulamada bir araya getirerek, özellikle gençlerin kullanım alışkanlıkları düşünülerek kurgulandı.

Appyap şirketinin yoğun çalışmalarıyla hayata geçen Yaay, kendine özgü birçok ilki kullanıcılarına sunacak.

Gündem ve haber takibi, doğru bilgiye ulaşma, bilgilendirme, rozet uygulaması gibi özellikleri ile farklı bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedefleyen Yaay, diğer sosyal medya platformlarındaki birçok özelliği aynı çatı altında buluşturuyor.

"Çıkış noktamız gençler"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Appyap Üst Yöneticisi (CEO) Emre Meriç, şunları kaydetti:

"Önceliğimiz ve çıkış noktamız, farklı ve gençlerin dikkatini çekecek dinamik ve yenilikçi bir platform oluşturmaktı. Dünyada mesaj, görsel ya da video odaklı çeşitli platformlar yer alıyor. Yaay'ı bu oluşumlardan ayıran en büyük özelliği, kategorilere ayrılmış yapısı ve içerik paylaşımına göre kullanıcılarına 'rozet' uygulaması olacak. Uygulamamız; kendine özgü yapısıyla, sosyal çevre oluşturma, gündem ve haber takibi, doğru bilgiye ulaşma ve bilgilendirme gibi süreçlerde yepyeni bir deneyim sunacak. Yaay'da içerikler, konularına göre birbirlerinden ayrıştırılarak, konuların daha rahat takip edilebilmesi konforu sağlanıyor. Örneğin, bir kullanıcı, yalnızca haberleri takip etmek istiyorsa, kategorileri buna göre düzenleyip platformu kullanabiliyor."

Yaay'ı yurt dışında da ilgi uyandıracak bir mecra olarak konumlandırdıklarını aktaran Meriç, uygulamanın genel karakterini belirlerken, bölge ülkelerinin sosyal medya kullanım alışkanlıklarını incelediklerini bildirdi.

Meriç, kısa vadede çevre ülkelerde de Yaay'ın kullanımının kabul göreceğine inandıklarını, tüm alt yapı geliştirmelerini evrensel bir sosyal medya dili ve görsellik algısı üzerinden şekillendirdiklerini belirtti.

Yaay'ın hayata geçmesi ile beraber sürekli kendini yenilemeye devam edecek bir platform kurguladıklarını aktaran Meriç, "Yaay’ı sürekli geliştiriyoruz. Önümüzdeki dönemde de birçok özelliği uygulamamıza ekleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Verilen bilgiye göre, Yaay'da yer alacak rozet ve puan sistemi gelecek dönemde kullanıcılara ek faydalar sunacak. Yaay kullanıcıları, yaptıkları paylaşımlar ve aksiyonlarla puan toplayabilecek, sonrasında bu puanlar üzerinden çeşitli kampanyalardan yararlanabilecek.

NEDEN YAAY?

YENİLİKÇİ ROZET SİSTEMİ: Beğeni aldıkça puanınızı yükseltin, rozet sisteminde yukarı çıkın!
KATEGORİLER: Binlerce içeriğin arasında kaybolmayın! İlgi alanlarınıza göre kategorileri takip edin ve paylaşım yapın!
YORUMA KAPALI İÇERİKLER: İstediğiniz içeriği yoruma kapatın, fikirlerinizi özgürce paylaşın.
KULLANIMI KOLAY ARAYÜZ: Birçok özelliği, sade ve kullanıcı dostu tasarım ile kullanın.

Girişimi App Store ve Google Play Store mağaza linklerinden indirebilirsiniz. Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorumlar

sercan demir
sercan demir
her alanda yerli girişimlerin artmasına ihtiyacımız var. böyle işlere destek olalım ki başarılı olabilsinler.
kadir
kadir
Valla on numara tespit olmuş ben zaten bunların 7 tanesini takip ediyormuşum. İnşallah bunlar gibi kaliteli paylaşımcılarla devam eder yaay.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor