WINovation Yarışması İçin Yeni Dönem Başvuruları Başladı

Hannover Fairs Turkey ve ENOSAD tarafından bu yıl 2’inci kez düzenlenen, katma değeri yüksek yerli projelerin ödüllendirildiği WINovation yarışması için yeni dönem başvuruları başladı. Son başvuru tarihi 14 Şubat 2020. Detaylar haberimizde..

Hannover Fairs Turkey ve ENOSAD tarafından bu yıl 2’inci kez düzenlenen, katma değeri yüksek yerli projelerin ödüllendirildiği WINovation yarışması için yeni dönem başvuruları başladı. Son başvuru tarihi 14 Şubat 2020.

Türkiye sanayiine katma değer kazandıracak yerli projeleri ödüllendirmek ve teşvik etmek amacıyla ilk defa geçtiğimiz yıl düzenlenen ve büyük ilgiyle karşılanan WINovation yarışması ikinci yılına giriyor. Hannover Fairs Turkey ve ENOSAD işbirliğiyle düzenlenen yarışmaya WIN EURASIA Fuarı çatısı altındaki tüm ürün gruplarından fuar katılımcıları marka veya ticari değeri olan projeleriyle katılabilecek.

WINovation 2020 yarışmasında dereceye giren ilk 3 projeye, WIN EURASIA 2021 fuarına katılım teşviki, 1’inciye ise yıl boyunca tanıtım ve pazarlama desteğinin yanında HANNOVER MESSE 2020 Fuarı’na gidiş-dönüş uçak bileti ve 3 günlük konaklama ödülü verilecek.

Yarışmada dereceye giren projeler, alanında uzman profesör ve sektör temsilcilerinden oluşan 10 kişilik seçici kurul tarafından belirlenecek. Projelerin değerlendirilme aşamasında ise; farklı, özgün, geliştirilebilir ve uygulanabilir olması, kullanıcıya fayda sağlaması, sunduğu yenilikler, ihracat potansiyeli, Ar-Ge niteliği, teknolojik yönü, çevreye ve topluma katkısı, yüksek teknoloji içermesi ve ticari olması gibi kriterler göz önünde bulundurulacak.

“Fuarımız Sektöre Çözüm Üretecek Yerli Projelere İlham Verecek”

“Teknoloji Odaklı Sanayii Hamlesi” başta olmak üzere, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca atılan adımların teknoloji yatırımlarını hızlandırdığını ifade eden Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, yarışma ile ilgili şunları söyledi; “Ar-Ge ve inovasyona dayalı yerli ürünlerin her zaman desteklenmesi teşvik edilmesi gerekiyor. Türkiye sanayiinin teknolojisini uluslararası alana taşıma vizyonuna sahip bir şirket olarak, Türkiye’deki markaların bu yönde geliştirdikleri ürünlerin yaygınlaşması ve yeni fikirlerin cesaretlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Türkiye bu noktada önemli adımlar atıyor. Bakanlıklar nezdinde sağlanan imkânlardan iyi şekilde faydalanması gerekiyor. WINovation 2020 üreticileri cesaretlendiren, devlet destekleriyle yeni projeler geliştirmesi noktasında ilham veren, önemli bir yarışma”

WIN EURASIA web sitesi üzerinden yapılacak başvurular 14 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecek. Finale kalan projeler 25 Şubat 2020 tarihinde web sitesi üzerinden duyurulacak. İlk 3’e giren projeler ise 12 Mart 2020 tarihinde İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenecek WIN EURASIA 2020 fuarına eş zamanlı olarak gerçekleşecek törenle ödüllendirilecek. Yarışmaya WIN EURASIA Fuarı çatısı altındaki tüm ürün gruplarından fuar katılımcıları marka veya ticari değeri olan projeleriyle katılabilecek. 

Türkiye sanayiine katma değeri yüksek ürün, çözüm ve teknik inovasyon ağırlıklı, özgün tasarımlı ve yenilikçi projeler kazandıran WINovation yarışması hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.win-eurasia.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 4.783 kişi okudu.
Kategori: Ulusal, Yarışma

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor